top of page

נילי ספרי לי סיפור מהכדור- פרק 7 - נמלה קטנה והמלך אריה - סיפור מבורמה

Updated: Jul 23, 2023
[שיר פתיחה: יש לנו ספר, יש לנו סיפור, אגדה נשמע פה בשירה ובדיבור. נאזין כולנו למעשייה והחידה היא היה או לא היה, היה או לא היה, היה או לא היה]


שלום, כאן נילי ספרי לי. אם אתם אוהבים סיפורים, הגעתם למקום הנכון. בכל פעם אספר לכם סיפור ממקום אחר על כדור הארץ.

[מוזיקה]

הפעם אספר לכם סיפור מבורמה

נמלה קטנה והמלך אריה


לפני שנים רבות ביער גדול ויפה התאספו כל החיות והחליטו- " אנחנו צריכים מלך... אנחנו רוצים מלך... (בכמה קולות) כמובן שרצו שיהיה מלך טוב ואמיץ, הוגן וחזק.

כולם הסכימו פה אחד – "האריה"- (כמה קולות). הוא המתאים ביותר להיות המלך של כ....... ל החיות.

שלחו את הארנב אל האריה. יצא הארנב בשמחה ובדילוגים- "אריה! אריה! התאספנו כל החיות וביחד החלטנו שאנחנו רוצים... שאתה תהיה המלך שלנו"!

"אתם רוצים שאני אהיה המלך שלכם"?! שאל האריה.

"כן! אתה הוגן וחזק ואמיץ וטוב. האם תהיה מוכן להיות המלך שלנו"?

"בוודאי! כבוד גדול הוא לי! תודה רבה! תודה רבה! ואיך אוכל אני להביע את תודתי לכל החיות"?!

שאל וגם ענה:

"אני יודע! ביומי הראשון כמלך אני מבקש לקיים טקס בו אביע את תודתי לכל החיות. כלומר לכל סוגי החיות. ארנב! בבקשה חזור ובקש שכל אחד מסוגי החיות יבחר נציג או נציגה. כל הנציגים מוזמנים לפגוש אותי מחר, ביום הראשון שלי כמלך. אני אחכה להם בקרחת היער. גם כיסא המלכות עליו אשב יחכה שם. אגיע בדיוק בשעה תשע בבוקר ואמסור תודתי באופן אישי. צא מהר!"


מסר הארנב את דברי האריה לחיות. ובמהרה בחרו כל סוגי החיות, נציג או נציגה. גם הנמלים רצו לבחור לעצמם נציגות. חשבו הנמלים: "את מי נבחר לנציג שלנו?! כדאי שיהיה מישהו חכם, מהיר מחשבה, אמיץ...

אההה! ברור! ברור כשמש. נשלח את- נמלה קטנה!!!"

"נמלה קטנה! האם תהיי מוכנה לייצג אותנו הנמלים לפני המלך?"

"אני!? בי אתם בוחרים לייצג את כ...ל הנמלים וללכת לפגוש את פני המלך החדש שלנו, האריה? כן! אני מוכנה. בשמחה! תודה רבה! איזה כבוד! זה הדבר הכי טוב שיכולתי לבקש!" נמלה קטנה התרגשה מאוד. היא לא הצליחה להירדם. ישנה מעט, וקמה מאוד, מאוד מוקדם. והתחילה לרוץ. היא רצה ורצה לתוך היער כל הדרך עד לקרחת היער. הסתכלה סביב. היא הייתה היחידה שהגיעה. היא הקדימה כל כך שאפילו השמש בקושי התחילה לזרוח.


לנמלה קטנה כל זה לא הפריע. "יפה כאן כל כך"! חשבה והתבוננה סביבה. "אה! הנה כיסא המלכות"! נרגשת התקרבה לכיסא המלכות וחשבה- "זה לא יאומן! המלך שלנו, האריה יישב ממש כאן על כיסא המלכות. ואני אעמוד פה ממש מולו. זה נהדר! זה הכי טוב שיכול להיות"!

נעמדה נמלה קטנה ראשונה מול כיסא המלכות של האריה. אבל לא לאורך זמן. חיה נוספת הגיעה. קוף. הו, הו, הו... התקרב ועמד בתור מאחורי נמלה. קוף הסתכל למטה אל נמלה, נמלה הסתכלה למעלה אל קוף. קוף הסתכל שוב למטה אל הנמלה ואמר- (בשיר)


"היי, רגע. בחיי!

מה יצור קטן כמוך עושה כאן לפני?!

לא, ולא! זוזי מפה, זוזי מפה, זוזי מפה"


קוף הרים את נמלה קטנה ו... (פינג) העיף אותה מעבר לכתף מאחוריו. כעת היה קוף הראשון בתור, מרוצה ומחייך. נמלה קטנה נחתה על האדמה מאחורי קוף, וחשבה- "היי זה לא הוגן... אה... לא משנה. להיות שנייה זה עדיין טוב". נמלה קטנה עמדה נרגשת מאחורי קוף. אך לא לזמן רב. כי די מהר הגיע הפיל. הוא הסתכל למטה על נמלה קטנה, נמלה קטנה הסתכלה למעלה אל פיל.

פיל אמר-


"היי, רגע. בחיי!

מה יצור קטן כמוך עושה כאן לפני!?

לא, ולא! זוזי מפה, זוזי מפה, זוזי מפה"


הרים פיל את נמלה קטנה ו... פינג!

(אוי אויה)נמלה קטנה נחתה המומה מאחורי פיל. "אוהו זה היה מפחיד! פיל וקוף! מה?! אה... לא משנה להיות שלישית בתור זה מקום טוב מאוד בשבילי. אני כל כך מתרגשת. זה הולך להיות יום גדול"!!! ואז הגיע נחש נציג הנחשים. צסס... נמלה קטנה הסתכלה למעלה וראתה שם את נחש. ונחש הסתכל למטה על נמלה קטנה ואמר-


"היי, רגע. בחיי!

מה יצור קטן כמוך עושה כאן לפני!?

לא, ולא! זוזי מפה, זוזי מפה, זוזי מפה"


נחש הרים את נמלה קטנה והעיף אותה פינג!

"נחש?!! אה...לא משנה אני עדיין בסדר גם כאן".

והנה תוכי עף ובא, עמד מאחורי נמלה קטנה-


"היי, רגע. בחיי!

מה יצור קטן כמוך עושה כאן לפני!?

לא, ולא! זוזי מפה, זוזי מפה, זוזי מפה. פינג!


"היי! מה זה?! מה, מה קורה כאן"?! נמלה קטנה הייתה כעת מאחורי התוכי, ולפני עוד חיה שהעיפה אותה לאחור ועוד, ועוד...

וכל חיה אמרה בדיוק את אותו הדבר-


"היי, רגע. בחיי!

מה יצור קטן כמוך עושה כאן לפני!?

לא, ולא! זוזי מפה, זוזי מפה, זוזי מפה"


פינג! פינג! פינג!

נמלה קטנה מצאה את עצמה בסוף התור מאחורי כולם. היא הפכה להיות האחרונה. היא בקושי הצליחה לראות את כיסא המלכות. "רגע, ששש...ששש... הנה מגיע האריה, המלך! הכול בסדר! גם התור שלי יגיע"!

המלך אריה הופיע. בא והתיישב על כיסא המלכות. הוא הסתכל על הראשון בתור, על הקוף ואמר לו- "קוף! אני רוצה לומר לך ואתה תמסור לכל אחיך הקופים שאני אעשה את הטוב ביותר שאני יכול כדי להיות הוגן וישר ונדיב. אני אעשה ככל שביכולתי להיות המלך הטוב ביותר עבור כל הקופים". הו, הו, הו... תודה רבה אמר קוף ויצא למסור לאחיו הקופים את דבריו של המלך. אז הפיל התקדם והשתחווה לפני האריה. "הו פיל אדיר! אמר האריה- "אתה לא צריך להשתחוות לפני. בבקשה תמסור לפילים את תודתי! אני אהיה שליט טוב ונדיב. נחש! אמר האריה. תמסור לכל הנחשים את תודתי! אעשה כמיטב יכולתי! ואחריו לתוכי- אני אהיה מנהיג של צדק ואהבה תמסור זאת לכל הציפורים והעופות. וכך המשיך המלך אריה והבטיח לנציג ועוד נציגה ועוד, ועוד... במשך כל היום. המלך אריה, הודה לחיות והבטיח שיעשה הכול כדי לעזור לחיות לטפל ולהגן עליהן.

"אוהו! כבר מאוחר. התעייפתי. זה לא פשוט להיות מלך."


נמלה קטנה התקדמה לכיוון המלך אריה, שפיהק פיהוק גדול. "אוי! אני לא מסוגל להוציא אפילו עוד מילה אחת. אני חייב ללכת לישון". המלך אריה ירד מכיסא המלכות והלך משם ועבר ממש ליד נמלה קטנה בלי לומר מילה. נמלה קטנה לא יכלה להאמין שזה קורה לה. מאוכזבת ועצובה, היא פנתה וחזרה הביתה. החיות הבחינו בפנים שלה בדרכה חזרה וגם הנמלים האחרות ראו ושאלו- מה קרה נמלה קטנה? "הוא אפילו לא דיבר אליי! אפילו לא דיבר אליי! דיבר אליי... מלמלה בעצב נמלה קטנה. והלכה לנוח.


עברו הימים חלף הזמן ובוקר אחד התעורר המלך אריה עם כאב נוראי באוזן. הוא ילל, התפתל ושאג שאגה נוראית שהרעידה אפילו את העלים על העצים. אוי אויש! "האוזן כואבת לי נורא"! כל חיות היער התאספו כדי לנסות ולעזור. המלך אריה ביקש מהקוף: "בבקשה תבדוק מה קורה באוזן שלי? "יש לך תולעת קטנה בתוך האוזן אני חושב שזו הסיבה שכואבת לך האוזן."


נו תוציא אותה מהר בבקשה! "מצטער" אמר הקוף "אני לא יכול להגיע אל התולעת שבתוך האוזן שלך. אני לעולם לא אוכל. בסדר, אז לא אתה. פיל?! "איך? שאל הפיל. "איך אוכל להוציא תולעת קטנה מתוך האוזן שלך?! אני גדול מדי". נחש?... לא בעצם עזוב זה מסוכן מידי עם השיניים החדות והארס שלך.. אולי אתה, תוכי?! אני?! אתה רוצה את הציפורניים שלי בתוך האוזן שלך? לא! אוי! כולכם גדולים יותר מדי ולא יכולים לעזור לי. אנחנו צריכים חיה קטנה מאוד. חזקה וחכמה.


כולם אמרו יחד- נמלה קטנה!


יופי! אמר המלך אריה. קוף לך לקרוא לנמלה קטנה בקש ממנה לבוא לכאן לעזור לי!

הו, הו, הו... אה! אני לא חושב שכדאי שאני אלך כי ... אתה מבין אדוני המלך באותו יום בקרחת היער נמלה קטנה הייתה בעצם הראשונה בתור ואני חחח... העפתי אותה פינג אל מאחורי הגב שלי ואמרתי לה שהיא קטנה מידי בשביל להיות לפניי. פיל לך אתה! לא! "אני עשיתי אותו דבר והעפתי אותה להיות אחריי". אז נחש אולי אתה? צסס... לא! כי עשיתי בדיוק כמוהם. תוכי?! גם אני עשיתי אותו דבר. ומה עם כל השאר?

כן. נמלה קטנה הייתה האחרונה בתור, למרות שהיא בעצם הייתה הראשונה שהגיעה באותו בוקר. המלך אריה! הכי טוב שאתה בעצמך תלך לדבר עם נמלה קטנה. או! אתם מבינים. אני הייתי עייף כל כך בסוף אותו יום אחרי שהודיתי לכולכם וכשראיתי את נמלה קטנה חשבתי שזה לא משנה. זה בטח לא ממש חשוב לנמלה כזו קטנה. עברתי לידה. ואפילו לא אמרתי מילה. אמרו החיות: אריה, אתה המלך שלנו מה אתה חושב שצריך לעשות?


ובכן מה שאני חושב שאני צריך ללכת לנמלה קטנה, ולהגיד לה שאני מצטער ולבקש ממנה לסלוח לי ואז אולי היא תהיה מוכנה לעזור לי. בואו איתי!

כולם הלכו עם המלך אריה. חצו את היער עד שהגיעו למקום בו גרו הנמלים. כשהגיעו שאלו: "אנחנו יכולים לדבר עם נמלה קטנה? בבקשה!!! ענו הנמלים אנחנו לא יודעות אם נמלה קטנה תרצה לדבר איתך. היא חזרה לכאן מאוד מאוכזבת ועצובה. בבקשה!! אני מוכרח לדבר איתה! אז הנמלים הלכו לנמלה קטנה ואמרו שהמלך אריה, מבקש לדבר איתה.


"אני חושבת שאני יכולה לשמוע מה יש לו לומר".

נמלה קטנה יצאה מהפינה שלה וראתה את המלך אריה. היא לא הסתכלה לו בעיניים. היא רק עמדה שם בראש מורכן והמלך אריה אמר מילים שהן כל כך חשובות. "נמלה קטנה, אני מצטער! סליחה! אני הייתי צריך להודות לך כמו לשאר החיות. האם תסלחי לי? נמלה קטנה הסתכלה למעלה על המלך אריה וענתה- "אני אסלח לך!

"נמלה קטנה, זה אולי יישמע לך מוזר שאני מבקש בקשה מייד אחרי שאמרתי סליחה אבל אני צריך את העזרה שלך. יש לי תולעת בתוך האוזן וזה כואב. זה איום ונורא! האם תוכלי בבקשה לעזור ולהוציא את התולעת מהאוזן שלי? בבקשה, בבקשה! נמלה קטנה טיפסה על הרגליים של האריה עד לכתפיים שלו עד שהגיעה לאוזן נכנסה, משכה והוציאה מתוכה את התולעת. המלך אריה נשא את נמלה קטנה בכף ידו וכל החיות הריעו לה. הוריי! כל הכבוד!


[מוזיקה]


עד כאן. נפגש בפעם הבאה להאזין לעוד סיפור מהכדור. אתם מוזמנים להיות איתנו בקשר לשתף אותנו מה אהבתם בסיפור או אם יש לכם שאלות או בקשות. דרך האתר nilisaprili או דרך כתובת המייל nilisaprili@gmail.com להתראות לכם, כאן נילי ספרי לי.


[שיר סיום: יש לנו ספר, יש לנו סיפור, אגדה נשמע פה בשירה ובדיבור. נאזין כולנו למעשייה והחידה היא היה או לא היה, היה או לא היה, היה או לא היה]

9 views0 comments

Comments


bottom of page