top of page

התשובה עם דורון פישלר - פרק השנה 2023

סיכום קטן של מה שקרה בשנה האחרונה ב"התשובה", והפרקים שהכי אהבתם.

 

[פרסומת]

[קריינות] רשת, עושים היסטוריה.

אהלן, אני דורון פישלר ואני הולך לדבר על עצמי. ועל הפודקאסט הזה.

[מתחילה מוזיקת הפתיחה]

פעם בשנה אני מרשה לעצמי לעשות את זה. זה תמיד מרגיש נורא להיות מרוכז בעצמך, לדבר על, עליך, לדבר עליי במקום לדבר על דברים אחרים, שלא לדבר על זה שכל שנה מחדש זה גם מרגיש, אממ… מאוד לא חשוב. כלומר, יש דברים חשובים אחרים, השנה במיוחד. יש דברים אחרים שקורים! למי אכפת מה עבר עליך השנה בפודקאסט שלך, זה לא הדבר החשוב.

אז לא. זה לא. אבל אני אדבר על זה קצת בכל זאת. זה כן, זה מרגיש קצת self-centered אבל אמרנו, פעם בשנה מותר.

[סוף מוזיקת הפתיחה]

לעשות פודקאסט זה לא תמיד קל.

יש תקופות שהן יותר בעייתיות, לפעמים זה מסיבות ידועות כמו... מלחמה, לפעמים זה לא קשור, לפעמים זה סיבות אישיות שלי, אבל אתכם זה לא מעניין וזה לא אמור לעניין אתכם.

כלומר, כשאני מקליט פרק, שאנשים ישמעו גם בעוד שנתיים ובעוד שלוש שנים וזה אז זה לא באמת צריך לעניין אתכם להגיד אוי היה לי קשה להקליט את זה כי כואבת לי הרגל. זה לא באמת רלוונטי. אז כל פרק צריך להיות כאילו הכל, הכל טוב, זה, כשתשמעו אותו הכל יהיה בסדר. אבל.

בסוף כל שנה, כבר 4 שנים, אנחנו עושים סקר בין המאזינים כדי לבחור את הפרק הטוב או הפרק הפופולרי של השנה. יש רשימה של פרקים, של כל הפרקים החדשים שיצאו בשנה האחרונה, לא כולל שידורים חוזרים, שידורים מעודכנים, פרקים… פרקי השלמות וכאלה דברים. ואני מבקש מהמאזינים לבחור את השלושה פרקים שהם הכי אהבו.

וזה מעניין אותי כי אני, אני רוצה לדעת מה אנשים הכי אהבו. זה דרך אגב טיפ מצוין, אם אתם פוגשים אותי פעם ואתם אומרים לי אני מאזין לפודקאסט שלך אני נהנה ממנו - יופי, מצוין, אני מאוד שמח לשמוע, תגידו. אבל. אם אתם באים אליי ואומרים לי אני אוהב את הפודקאסט שלך וזה הפרק שהכי אהבתי ולמה, אז זה מעניין. כי אני מאוד אוהב לשמוע שאנשים נהנים מהפודקאסט אבל אני מתעניין לדעת מה אהבתם.

אז בשביל זה אנחנו עושים את הסקר הזה, כדי לדעת מה אנשים הכי אהבו, והתוצאות - מפתיעות! מה שנקרא סקר דרמטי! כמו שתמיד בלי יוצא מהכלל אומרים. אבל כן, תוצאות של הסקר זה באמת מפתיעות, אותי. אני מאוד הופתעתי מהם.

אז, בואו נדבר קצת על הפרקים, על השנה שעברה בפודקאסט באופן כללי - סיכום השנה ב"תשובה", תכף.

[פרסומת]

[מוזיקת רקע]

קודם כל. הסקר של שנת 2023 כלל גם שאלה שעסקה בגרביים שלי.

השאלה הייתה: הגרביים של דורון [צוחק], והאפשריות לתשובה היו: א. שחורות, ב. שחורים, ג. אחר, כלומר אפשר היה להכניס תשובות, וזה היה מאוד מותח, אני חייב להגיד. התוצאות היו מאוד מאוד קרובות. השחורות והשחורים היו קרובים לתיקו וזה השתנה הרבה פעמים, לפעמים השחורים הובילו בקצת ואז השחורות עקפו אותם ואז חזרה, זה באמת… היה מותח, בסופו של דבר אבל הסקר הזה הוכרע. ברוב של 37% לעומת 34% - הפרש לא גדול. והמנצחים הם:

שחורות.

יותר אנשים חושבים שהגרביים שלי שחורות מאשר שהם שחורים.

תשובות אחרות שהגיעו, היו הרבה מאוד תשובות אחרות, אנשים אמרו שהם גם וגם, שחורים.ות, "כן", בצבע שחור, בצבע תחש - זו תשובה יפה, והרבה תשובות שטענו שצריך לאפשר לכל גרב להגדיר את עצמו או את עצמה כמו שירצו והאקדמיה הם נודניקים.

אז זה... די הכריע את השאלה הזאת.

עכשיו בשאלת הפרקים. אז כמו שאמרתי אנשים בוחרים את הפרקים שהם הכי אוהבים, אבל מכיוון שזה לא פעם ראשונה שאנחנו עושים את הסקרים האלה אני כבר יודע למה לצפות.

בסקרים האלה, תמיד הספיישלים, כלומר הפרקים שהם פרויקטים מיוחדים, נוטים להגיע למקומות ראשונים. פרקים שהם סיפורים, פרקים בשני חלקים או פרקים שהם הפקות מיוחדות, הם כמעט תמיד מנצחים, הם כמעט תמיד מגיעים לכל המקומות הראשונים, וזה… יש לזה כמה סיבות. קודם כל הם הם באמת מושקעים יותר הרבה פעמים, וחוץ מזה זה פשוט כי הם זכירים יותר, אנשים יותר זוכרים את הסיפורים כי יש מעט מהם. אם מקבלים את התוצאות האלה כפשוטן אז אפשר להגיד, אפשר לחשוב מזה שאנשים שמאזינים ל"תשובה" לא כל כך אוהבים תשובות. בגלל שהפרקים הרגילים, של התשובות, לא מגיעים כל כך גבוה [צוחק], אתם מעדיפים לשמוע סיפורים. אז לא, זה גם העניין של ההטיה לטובת פרקים מיוחדים.

בכל מקרה זה, כל זה כדי להגיד שזה בהחלט דבר שקרה השנה. מבין כל הפרקים שיצאו השנה שהיו פרקים רגילים, כלומר - הנה שאלה, אני מתחקר אותה ואני בודק ואוקיי, זאת התשובה - היו ארבעה פרקים שאפשר לקרוא להם מיוחדים, כלומר פרקי סיפורים ופרקים במבנה מיוחד ועם אורחים וכאלה. והם היו בדיוק הפרקים שהגיעו לארבעת המקומות הראשונים. זה לא מפתיע. [צוחק].

ו, קודם כל - המקום החמישי בסקר הוא בעצם המקום הראשון מבין הפרקים הרגילים, פרקי תשובה, וזה היה הפרק "מה הקטע עם הוראות הבטיחות במטוסים".

אנשים מתעניינים בזה, אני מניח שזה שאלה שהרבה מאוד אנשים שאלו את עצמם ושאלו אנשים אחרים, אז התשובה מעניינת.

אחריו דורג "מי ינצח - האנושות או הנמלים".

ואחרי זה "למה מונופול הוא משחק גרוע". שספציפית "למה מונופול משחק גרוע" היה פרק מאוד מאוד קשה, שלא באשמתו. הוא הוקלט באוקטובר, שהיה חודש לא קל, אף אחד לא היה במצב טוב, ואני מאוד רציתי להקליט פרק רגיל ואסקפיסטי, אבל אני ממש לא הייתי במצב להתרכז בשביל לעשות תחקיר כמו שצריך, ואני גם הייתי בחו"ל חלק מהזמן, אז אמרתי, נעשה משהו קל. אז משחקי קופסא זה נושא שאני לא צריך לתחקר עליו הרבה כי אני מכיר אותו כבר, אני מכיר את המשחקים האלה. אז בעיקרון זה היה אמור להיות פשוט - זאת אומרת לכתוב ולדבר קצת על משחקים, אבל היו בעיות. קודם כל אני עשיתי את זה בניכר ולא בדיוק בארון הרגיל שלי אז היו בעיות של סאונד, ואני שיניתי את דעתי באמצע ולכן היו הרבה חלקים בזה שבכלל הוקלטו מחדש. תשאלו… שלי הכי סבלה מהפרק הזה. זה היה פרק ש… הוא הוקלט מחדש לגמרי, ו… בקיצור, זה היה בעיה, אבל כנראה שזה לא משנה, כנראה שאנשים לא אכפת מסאונד פחות טוב ואנשים אוהבים משחקי קופסא, אני חושב.

והפרק מי שמדורג אחרי זה זה "מאיפה בא יונתן הקטן". כמובן, בגלל שזה עם מוזיקה. ואחרי זה אין המון מתבלטים, אין הרבה פרקים שקיבלו דירוגים בולטים במיוחד, אבל גם אין ממש מתבלטים לרעה. כלומר הדירוגים שם יחסית אחידים. גם הפרק עם הכי מעט קולות היו 80 איש חשבו שהוא אחד משלושת הפרקים הכי טובים של השנה, שאני מאוד שמח מזה, זה אומר שאין… שום דבר לא היה גרוע.

וכן, כשאני מסתכל על הפרקים של השנה אין אף אחד שאני אומר זה פרק שאני מתבייש בו, אז… אני די מרוצה מהמצב הזה.

בכל מקרה, כאמור, אחרי שעוברים את כל הפרקים הרגילים אז מגיעים הפרקים שהגיעו למקומות הראשונים. הפרקים שהם, מיוחדים.

[מתחילה מוזיקת רקע]

במקום הרביעי מדורג "המגדל התלוי באוויר".

סיפור על אדם שעושה טעות ומקבל אחריות עליה. כמה חדשני.

במקום השלישי… אוקיי, עד עכשיו הכל היה די צפוי, אני לא חושב שהיו הפתעות גדולות, אבל לזה אני באמת לא ציפיתי. במקום השלישי נמצא פרק שאני הייתי בטוח, לגמרי, שהולך להיות מקום ראשון. אני חשבתי שהתחרות השנה תהיה על המקום השני. בגלל שאין מצב ש"עגבנייה" לא מקבל את המקום הראשון. והוא לא! הוא במקום השלישי. ובהפרש די משמעותי.

"עגבנייה היא פרי או ירק" הוא פרק שנעשה כולו בחרוזים ובראפ, שהקלטתי ביחד עם עמית אולמן הידוע גם בתור הבלש ג'ו מ"העיר הזאת". וזה היה קודם כל [צוחק], אם מדברים על פרק שדורש הרבה עבודה, אז תנסו פעם לכתוב פרק אינפורמטיבי על הבדלים בין פירות וירקות ומקרים מפורסמים בבתי משפט מתחילת המאה ה-20 - בחרוזים. באופן שזה יעבוד. זה לא היה קל, וגם בהקלטה של זה אז משתתף גם ארבל פישלר, אח שלי, ובושי עזר גם עם נגיעות מוזיקליות, כלומר, זאת הפקה. גם מבחינת עריכה. זאת הפקה, הפקה גדולה, וזה היה נורא נורא כיף, זה הפרק היחיד שאחר כך חלקים ממנו בוצעו בלייב, שגם כן היה, אני פתחתי בקריירת ראפ קטנה בעקבות העסק הזה.

ואני יודע שהרבה אנשים אהבו את הפרק הזה, אני יודע גם שהרבה אנשים לא אהבו אותו, ואני מבין את זה. כי זה לא בדיוק הדבר הרגיל שאנשים שומעים את הפודקאסט בשבילו. יש אנשים שלא חושבים שזה צריך להיות דווקא ראפ והוא גם היה קצר מאוד יחסית לפרקים רגילים.

אני חושב שמה שהפריע לחלק מהאנשים, לפחות כמה אנשים התלוננו על זה, שזה היה תוכן שיווקי, משום שהפרק הזה נעשה בשיתוף הסרט "העיר הזאת". ולכאורה אנחנו אומרים שם זה תוכן שיווקי בשביל לקדם את זה. עכשיו הנה משהו שאולי אתם לא יודעים. זה לא ממש היה תוכן שיווקי באמת, כלומר אף אחד לא שילם לאף אחד על הפרק הזה. כלומר האופן שזה נוצר זה שעמית אולמן פנה אליי והציע לעשות פרק ביחד, לעשות משהו ביחד, ואני מאוד שמחתי לעשות את זה. זה לא דבר שתואם עם היח"צ של הסרט או משהו כזה, וכמו שאמרתי, אף אחד לא שילם פה לאף אחד.

עכשיו, היו אנשים שאמרו שבעקבות הפרק הזה הם הלכו לראות את הסרט, והיו מעריצים של הסרט שבעקבות זה שמעו את הפרק ושניהם אחלה, משום ש"העיר הזאת" הוא סרט אדיר! ואני אומר, אף אחד לא שילם לי כדי להגיד את זה. זאת דעתי הכנה [צוחק]. זה, מבחינתי זה פשוט היה שיתוף פעולה, זה היה ממש ממש כיף.

ועדיין, יש, מתברר, שני פרקים שהקהל בממוצע, ואתם יודעים מה אנחנו אומרים על ממוצע, אהב יותר. ובהפרש מאוד מאוד גדול. זה קורה כמעט כל שנה בסקרים האלה שיש פרק אחד או שניים שהם פשוט בהפרש עצום מכל היתר, וזה מה שקרה הפעם. זה מקום ראשון ושני, כל אחד מהם הופיע אצל כמעט 40% מכל המצביעים בסקר. ההפרש ביניהם הוא זערורי, פרקטיקלי תיקו. זאת אומרת במשך רוב הזמן אחד מהם הוביל בקולות בודדים, ואחר כך השני עקף אותו אבל זה… זה תיקו, תכלס.

ושני הפרקים האלה הם:

[תופים]

"מי רצח את אדוין דרוד".

עם שני החלקים שלו, הראשון והשני.

ו"הפתקים".

בסופו של דבר זה "אדוין דרוד" שניצח בהפרש של קולות בודדים אז פורמלית "הפתקים" מקום שני, "אדוין דרוד" מקום ראשון.

עכשיו, זה מעניין.

קודם כל "מי רצח את אדוין דרוד" היה כמובן פרויקט, משום שזה פרק כפול שהוא למעשה תסכית. אם ברוב הפרקים אני מקליט לבד, במקרה הזה היו כמה שחקנים שהשתתפו: יובל בינדר, גדעון אורבך, לילה ועדי דר, אנחנו הקלטנו את זה כולנו ביחד, זה כמובן דרש הרבה מאוד עבודה של תסריט לפני כן, ועיבוד. זה הייתה עבודה שלקחה הרבה מאוד זמן וזאת הסיבה שדבר כזה לא יכול לקרות הרבה. כי פשוט כמות העבודה שהפרק הזה דרש הייתה הרבה מעבר למה ש[צוחק] רציונלי לעשות כל שבועיים.

אז כן, ברור לי למה הוא פופולרי אבל אני לא ידעתי שאנשים אהבו אותו עד כדי כך משום שגם במקרה הזה, פשוט מכיוון שהוא מאוד שונה מהפרק הסטנדרטי של התשובה אז היו הרבה אנשים שלא התחברו אליו דווקא. שלא את זה הם רצו לשמוע, ואוקיי, אני מבין את זה, זה בשביל הגיוון. אבל, אוקיי? זה היה פרויקט, הוא היה מאוד מושקע, אני מבין למה אנשים אהבו אותו.

"הפתקים" זה פרק שאני לא ציפיתי ממנו להגיע כל כך גבוה בפופולריות. לעומת "אדוין דרוד" שהוא אחד הפרקים הכי מושקעים של הפודקאסט מאז ומעולם, "הפתקים", עכשיו מותר להגיד, הוא בהרבה מובנים אחד הפרקים הכי פחות מושקעים של הפודקאסט אי פעם [צוחק].

הסיפור של "הפתקים", מסיבות כאלה ואחרות אני הייתי צריך להוציא פרק מהר. לא היה לי זמן להשקיע המון בתחקיר, כמו שאני עושה על פרק רגיל, לכן חיפשתי משהו שאני אוכל להקליט בלי תחקיר, להקליט מהר במקרה הזה. ומצאתי בפתקים שהשארתי לעצמי [צוחק] וכל מיני רעיונות לנושאים ממש ממזמן מצאתי את זה.

עכשיו, זה לא פעם ראשונה שאני סיפרתי את הסיפור הזה. לפני… שמונה שנים או משהו כזה, הרבה לפני שהיה "התשובה" ושהיה גם "המובן מאליו", לפני שעשיתי פודקאסטים, אני עשיתי הרצאות. הייתה לי הרצאה שנקראה "קריפי". למעשה היו שתיים, היה "קריפי" ו"קריפי 2", שהרעיון היה - אני מספר סיפורים מפחידים.

ו… אני לא עושה את ההרצאות האלה כבר, זה היה ונגמר. אני עושה הרבה מאוד הרצאות אחרות, וכרגיל, אם אתם רוצים להזמין אותי לחברה שלכם או למשהו אז דברו איתי, תפנו לעמוד הפייסבוק "דורון פישר נגד העולם" וכל זה, אוקיי. בכל אופן אבל את "קריפי" אני כבר לא עושה כי אני מרגיש לא מאוד בנוח עם מה שנקרא סיפורים מפחידים. משום שסיפורים מפחידים זה בדרך כלל או סיפורים על, סיפורים אמיתיים, כן? הסיפורים שאני מספר הם אמורים להיות אמיתיים. אז זה או סיפורים על דברים כמו רוחות וחייזרים, ו[בקול עמוק ומסתורי] אווו… מוזר… מה קרה… איש אינו יודע מה היה שם… וזה, אני… אני לא מאוד מאמין ברוחות וביקורי חייזרים אז זה מרגיש, אה… קצת כמו הונאה. כלומר זה קצת, כאילו אני לא באמת מספר את כל האמת כשבעצם הייתי מעדיף לראות מה באמת עומד מאחורי הסיפור הזה ומתי מישהו המציא אותו או שלא.

או, יש את הסיפורים שהם לא בהכרח על-טבעיים אלא סיפורים אמיתיים שקרו, אבל מה שקורה שם זה בדרך כלל סיפור על בן אדם או קבוצת אנשים שעבר עליהם משהו איום ונורא. ובדרך כלל הם מתו בסוף. ו… אני מספר את זה בתור בידור, וקצת לא נוח לי עם זה [צוחק].

אז… זאת הסיבה שאני קצת מסתייג מסיפורים מפחידים אמיתיים. אבל בין הסיפורים האלה שסיפרתי בהרצאות האלה אז היו שניים שאני כן השתמשתי בהם בהמשך, אחד מהם זה "זה בא מהאגם", זה סיפור שהפך אחר כך לפרק של התשובה "זה בא מהאגם", שהיה אחד הפרקים הכי פופולריים של השנה שעברה.

והסיפור השני הוא "הפתקים". סיפור שהיה לי ברשימה של דברים שאפשר לדבר עליהם המון המון זמן ואני לא רציתי לדבר עליו הרבה פעמים כי הוא נראה אולי קטן מדי, או מוכר מדי, או לא לא משהו שמחזיק פרק שלם. אבל מכיוון שהייתי צריך להוציא איזשהו פרק מהר אז שלפתי אותו פחות או יותר כמו שהוא סופר בהרצאה ההיא, זה עבר מקצה שיפורים, וכן, מתברר שהוא פופולרי.

עכשיו, שני הסיפורים האלה, "זה בא מהאגם" ו"הפתקים", הם שניהם סיפורים מפחידים אבל יש בהם משהו מעבר לזה. כלומר, אם שמעתם אותם אתם יודעים. זה לא סתם אני מנסה למכור לכם רוחות רפאים או משהו כזה. יש שם דבר, וזה הסיבה שאני אוהב אותם.

אז אלה היו הפרקים הפופולריים של השנה לפי הסקר. עכשיו, עוד דבר שמעניין לעשות זה לראות מה היו הפרקים הפופולריים לא לפי מה שאנשים אומרים שהם אוהבים אלא לפי מה שאנשים שמעו. וגם כאן, התוצאות - דרמטיות! לא כאלה דרמטיות אבל צריך לעשות עוד הפסקת פרסומות בפרק הזה אם תהיה בכלל, אז [בקול של קריין] מיד, סקר ההמשך עם התוצאות הדרמטיות, הישארו עמנו.

[פרסומת]

[מוזיקת רקע]

דווקא להגיד איזה פרק מואזן יותר ואיזה פחות זה נשמע אולי כמו הדבר הכי פשוט אבל זה דבר מסובך. כי נתוני האזנות של פודקאסטים זה קצת בעייתי, יש ספירה אחת שלא תמיד מתיישרת עם ספירה אחרת. וחוץ מזה אי אפשר להשוות ישירות את הפרקים אחד לשני כי לפרקים ישנים יותר יש יתרון פשוט כי הם ישנים יותר. כי היה לאנשים יותר זמן לשמוע אותם. ולפעמים יש גם גורמים אחרים שמשפיעים על זה, סתם, עניינים של עיתוי, של מתי הפרק יוצא. בקיצור, זה לא ממש השוואה בין תפוזים לתפוזים אז לא תמיד אומר הרבה, אבל עדיין אני יכול להגיד שמבחינת הנתונים היבשים, בלי להתחשב בשום הטיות וכאלה, הפרק הכי מואזן השנה היה "מי ינצח - האנושות או הנמלים".

לעומת זאת, וזה מעניין, שני הפרקים הכי פחות מושמעים השנה, הפרקים שקיבלו הכי מעט האזנות, הם: "מי רצח את אדווין דרוד" חלק ב', ו"הפתקים" [צוחק]. מבטיח לכם שאלה נתונים אמיתיים, באמת. אלה שני הפרקים שהכי פחות הואזנו, והם גם שני הפרקים שהיו במקומות הראשונים של הפרקים הכי פופולריים.

עכשיו, לגבי "אדווין דרוד" אני יכול להבין, זה החלק השני. החלק הראשון יותר אנשים האזינו לו, החלק השני פחות כי אני, מי שלא אהב את החלק הראשון מן הסתם לא יאזין לפרק השני. ה"פתקים", פשוט, פחות אנשים שמעו אותו [צוחק] אבל מי ששמע אהב כי ככה זה ואי אפשר באמת לדעת מה הולך לקרות ומה אנשים אוהבים ומה לא.

פופולריות זה מוזר.

מה למדנו מכל העסק הזה? שום דבר. לא, לא, לא הרבה. אני לא… אני אמשיך לעשות פרקים מיוחדים לפעמים ופרקים סטנדרטיים בדרך כלל ואני מקווה שגם השנה לא ייגמרו הרעיונות לנושאים חדשים ולשאלות חדשות, אבל, שוב, אני רוצה לשמוע, אם יש לכם שאלות, אבל שאלות מעניינות, משהו, לא סתם כאלה דברים כללי. משהו ספציפי, תעלומה שנתקלתם בה, משהו מאוד מוזר שבאמת, שנשמע לכם טיפשי מדי לשאול אותו - תשאלו אותי! תיכנסו ל- doronfishler.com/questions ותכתבו שם את השאלה הזאת, אני רוצה לדעת על הדברים המוזרים שמטרידים אתכם. אני לא מבטיח שאני אענה על זה, מספר השאלות בטופס שלי הגיע ל-47 אלף, אבל אני רוצה לדעת את זה.

מה, אני מדבר פה כבר די הרבה זמן מכיוון שאני מדבר רק על עצמי. אני לא יודע מי נשאר עדיין להאזין לזה אבל מי שכן אז כנראה שזה כן מעניין אתכם.

אני דורון.

זאת הייתה התשובה לשנת 2023.

עורכת כל הזמן: שלי נוי. תודה שלי.

ובצוות עושים היסטוריה: דני תימור המנהל העסקי, אביב שם טוב סמנכ"ל התפעול, עמית חזזי צוות מכירות וצוות הרשת גם הילה שמש ושלי גואטה.

אני דורון פישלר, אמרתי את זה כבר אבל אני עדיין, עדיין נכון.

ואתמול הודיעו שנאורו נתקה את היחסים הדיפלומטיים שלה עם טיוואן ועברה לתמוך בסין, שזה פעם רביעית שהם משנים את דעתם. תאזינו לפרק על נאורו אז תבינו על מה אני מדבר. ביי.

[אות סיום]

[קריין]: לפודקאסטים נוספים של רשת עושים היסטוריה ולהצטרפות לרשימת התפוצה של התוכנית בדואר האלקטרוני או בקרו ב: עושים היסטוריה נקודה קום או הורידו את אפליקציית עושים היסטוריה מחנות האפליקציות של אנדרואיד.

 

לעוד פרקים של הפודקאסט לחצו על שם הפודקאסט למטה

18 views0 comments

Commentaires


bottom of page