top of page

Beliefs and Consequences - פרק 93 - הבורות הלוחמנית פוחדת מדרווין וכולם משלמים

יום דרווין מתקרב (בעולם, לא בישראל). מכחישי עובדת האבולוציה אינם רק מכחישי מדעים, הם מכחישי מעל 99.9% מההיסטוריה! מה אומרים מומחים על הפשע החינוכי הישראלי של הסתרת עובדת האבולוציה במאה ה-21? כיצד אנשי חינוך הפכו למשת״פים של זה? באמת רוצים עתיד של טליבאן בעברית? וגם: עידכון מיומן הקריסה של טראמפ

 

תאריך עליית הפרק לאוויר: 30/01/2024.

(קטע מוזיקלי)

שלום מאזינות ומאזינים, ברוכים הבאים לפרק חדש, פרק 93 של "על אמונות ותוצאותיהן", Beliefs and Consequences. כאן דניאל אדר.

בפרק הזה נדבר קצת על תאריך שמתקרב, בפברואר, והוא יום דרווין הבינלאומי, שהוא מצוין בעולם. לא בישראל, כמובן, ונדבר על זה.

לפני זה, ניתן לכם קצת עדכוני טראמפ, כי דיברתי באחד הפרקים האחרונים על כל תופעת הטראמפיזם ועל כל המשפטים הפליליים והאזרחיים, קריסת הארגון שלו והאימפריה, כל מה שקורה שם. מכיוון שהפקתי לקחים, אני לא אחכה כמה פרקים עד שאני אדבר על טראמפ שוב, כי קורים טונות של דברים כל שבוע, אז אני אקל על עצמי. אני אתן לכם כמה עדכונים קצרים על מה שקרה רק בשבוע האחרון ומה שצפוי לקרות בימים הקרובים, כדי שנהיה מעודכנים מדי פעם, כי בשנה הזאת יקרו הרבה דברים איומים לטראמפ, שנת בחירות, אבל לא נראה לי שהוא יגיע לסוף המירוץ. בכל מקרה, אני אעדכן מה שכבר ידוע. ולפני כל זה אני אספר לכם רק שכמו שציינתי, נדמה לי, באחד הפרקים הקודמים, התארחתי ביום ראשון האחרון, אנחנו מדברים עכשיו ב-30 בינואר, אז לפני יומיים הייתי ב"הקו האתאיסטי", שזאת תוכנית שאפשר גם לשמוע בפודקאסט ואפשר גם לראות בערוץ היוטיוב של "הקו האתאיסטי", אז הייתי שם באחד הפרקים כמנחה אורח. אז אם תחפשו, גם ביוטיוב, תוכלו לכתוב "הקו האתאיסטי" ותראו באחד הפרקים האחרונים את השיחה שהייתה לי ולעוד מנחה, בשיחות עם מאזינים, מאמינים ואחרים שמתקשרים כדי לדון עם מישהו אתאיסטי על ענייני אמונה וכו'. אז זה כבר היה ותוכלו למצוא אותו ברשת.

אז נתחיל במה שקראתי לו עדכוני טראמפ, וזה רק באמת טיפה ממה שיש להגיד. הקלתי על עצמי ואני מקל על עצמכם. הסיבה היחידה, העיקרית שאני עושה את זה בכל זאת, כי אני חי בישראל ואני יודע שכאן לא ממש מעמיקים בדברים האלה מכל מיני סיבות. לא רק בגלל שיש בעיות יותר גדולות עכשיו. גם כאשר לא היו, הייתה פה מין הערכה מיוחדת לטראמפ. כלומר, חוץ מהמפלגה הטראמפיסטית בארצות הברית, בכל העולם כולם ידעו איזה פסיכופת, נוכל הוא דונלד טראמפ, אבל בישראל היה אחד המקומות היחידים ביקום שבו הרבה אנשים כן אהבו את האידיוט הזה, בין היתר, בגלל השלטון שהיה ועדיין יש כאן, שהוא מאוד דומה, ביביזם וטראמפיזם. כל מיני שטויות שלא נסביר עכשיו למה הייתה פה אהדה דווקא לטיפוס הנאלח הזה.

בכל מקרה, כרגע ממש לאחרונה, לפני כמה ימים, נגזר על דונלד ג'יי. טראמפ במשפט אזרחי לשלם 83.3 מיליוני דולרים. 83 מיליוני דולר לאישה בשם אי.ג'ין קרול, שהיא סופרת ועיתונאית, שהוא גם תקף מינית ואחר כך השמיץ אותה במשך שנים באמירות שהיא בכלל מטורללת, לא מכיר אותה וכו'. אז לא מזמן כבר נגזר עליו לשלם 5 מיליון דולר לאותה אישה. עכשיו זאת תביעה שנייה כי היו כל מיני אירועים במשך השנים, אז בינתיים הוא כבר חייב לה 88 מיליוני דולרים.

הסיבה שהסכום הפעם הוא הרבה יותר גדול, הוא כי התביעות האזרחיות האלה בארצות הברית כוללות כמה מרכיבים. אחד הוא פגיעה בנפגעת, במקרה הזה, פגיעה גם בשמה הטוב וגם פגיעה נפשית וכו', וזה בערך, זה פחות מ-20 מיליון. אבל החלק היותר גדול, שהוא בדרך כלל פי שלושה, ארבעה או חמישה מהפגיעות, הוא החלק מה שנקרא פוניטיבי, שהוא הענישה, כדי להרתיע את העבריין מלהמשיך לעשות מה שהוא עושה. ומכיוון שכבר נגזרו על טראמפ פעם קודמת 5 מיליון דולר, בדיוק על אותה פגיעה ובאותה אישה, וזה ממש לא עצר אותו, יום למחרת הוא כבר יצא בקמפיין עוד יותר מגעיל נגד האישה הזאת, אז הפעם זה כבר 83 מיליון נוספים, בתקווה שהפעם זה יגרום לו לעשות משהו שהוא לא מצליח כל כך, שזה לשלוט בפה שלו. אז אולי ה-88 מיליוני דולרים האלה יעצרו אותו. בינתיים זה צובר ריביות, ואם הוא יערער, כמו שהוא אומר, אז הסכום יכול להגיע לקרוב ל-100 מיליון, כי במהלך התקופה שהוא יערער, למרות שאין לו שום סיכוי לזכות בשום ערעור, כי כבר מושבעים קבעו וכו', אז הסכום בינתיים יגדל.

ואם נראה לכם ש-88 מיליון ומעלה דולרים זו בעיה גדולה, אז בימים הקרובים, אולי היום, בזמן שאני מדבר, אולי מחר, לא רציתי לעכב את הפרק כמובן, אז, ממש בימים אלה, הולך להיגזר על ראש ארגון הפשיעה טראמפ, לשלם בסביבות 400, 500, אולי יותר, מיליוני דולרים. 400 מיליון דולר בשל הונאות מתמשכות, מה שנקרא persistent fraud, הונאה ממושכת ושיטתית במשך הרבה שנים, של ארגון טראמפ בתחום הנדל"ן. חלק כבר הסברתי בפרק אחר. ניפוח ערכים או להיפך, הקטנת ערכים, תלוי לאיזה צורך הונאה, אם זה לצורכי מס או אם לקבל הלוואות. בקיצור, זו חברת הונאה גדולה, ארגון טראמפ, שעכשיו נגזר עליו כנראה הסכום. אנחנו נדע בדיוק בימים הקרובים, בסביבות חצי מיליארד דולר, פלוס פירוק ארגון טראמפ כי הוא ארגון שעסק בהונאה מתמשכת אז הוא חייב להתפרק, יש כבר מפרקים. פלוס איסור לעשות עסקים במדינת ניו יורק לשארית חייו של טראמפ, שזה המעוז שלו מבחינה עסקית, כביכול. הבן אדם הזה הוא חלאה בן חלאה, וזה לא סתם ביטוי של סמוטריץ', אלא אבא שלו היה נוכל עם קבלות, אז טראמפ ממשיך דרכו, וקריסתו הכלכלית היא כבר בתהליך מואץ בשנה הקרובה.

בנוסף, מתחילה בימים אלה חקירה על המיליונים שהוא קיבל, בזמן שהיה נשיא, ממדינות אויב, נקרא להן, או יריבות של ארצות הברית, כמו למשל 5 מיליון דולר מסין, גם מקטאר, סעודיה, מדינות אחרות. עכשיו מתחילים סוף סוף לחשוף את הדברים ולטפל בזה בחקירה רשמית, ונראה תמורת מה קיבל כל כך הרבה מיליונים מהסינים ואחרים, מדינות ערב, בזמן שהוא היה נשיא ארצות הברית.

וזה עוד לפני שנשמע על החקירה של ג'ארד, הבן של... גם של נוכל, אבל הוא נשוי לבת של טראמפ, ג'ארד קושנר, שביחד עם בתו של טראמפ, אשתו, קיבלו יותר מ-3 מיליארד דולר ממדינות ערב, קטאר, בחריין, סעודיה, כל זה גם בגלל שהוא היה הבן של הנשיא. כל המגה שחיתות הזו היא רק קצה הקרחון. אנחנו בקרוב נדע יותר פרטים על זה.

בינתיים, דונלד טראמפ כבר חייב מיליונים לעורכי דין כל השנים האלה, כי הבן אדם תמיד שקוע בתביעות, שעכשיו סוף סוף הולכות לרסק אותו כלכלית, פוליטית ובכל מבחן אחר, וגם ילך לכלא מתישהו, אם לא ימות קודם. אז הוא חייב מיליונים לעורכי דין נוכלים כמוהו, כולל ג'וליאני, רודי ג'וליאני, שכמו שהזכרתי בעבר, נגזר על ג'וליאני לשלם 148 מיליון דולר, בין היתר בגלל שהוא הרס את החיים לכמה נשים שעבדו בוועדות בחירות. הוא השמיץ אותן שגנבו בחירות וכו', הוא שיסה בהן מאיימים ורודפים. אז 148 מיליון דולר צריך לשלם הנוכל מהכנופיה הטראמפיסטית, שכמובן אין לו, הוא כבר הכריז על פשיטת רגל. כמה שנשאר לו לחיות, הוא יחייה תחת מרדף לקבל כל גרוש בידי קורבנות הפשעים שלו, והוא כמובן גם יועמד לדין על ניסיון ההפיכה, על חלקו בניסיון ההפיכה של טראמפ, אחרי שהפסיד בבחירות. יש לו הרבה משפטים על הראש, בנוסף לריסוק כלכלי טוטאלי של כל הנוכלים האלה שהיו בסביבת טראמפ.

וטראמפ עצמו, יש לו כבר היום הוצאות משפטיות חודשיות של בין 5 ל-10 מיליון דולר, כל חודש. תחשבו מה זה עושה לנוכל כזה.

וכל זה לפני תחילת המשפט על קשירת קשר לזיוף בחירות. משפט גדול על הונאת הבחירות שלו כדי להישאר בשלטון אחרי התבוסה המוחצת לביידן ועל הנהגת ההפיכה האלימה ב-6 בינואר 2001, (2021. הטעות במקור). המשפט הזה גם יתחיל השנה.

וכל זה לפני משפט אחר, על גניבת ארגזי המסמכים המסווגים ביותר של ארצות הברית, על הסתרתם מהרשויות, על שיבוש חקירה, על מחיקת סרטונים, על החתמת עורכי דין על זה שאין לו מסמכים, והיו לו.

וכל זה לפני משפט אחר, על זיוף מסמכי קמפיין בחירות ב-2016 כדי להסתיר תשלומי דמי שתיקה על סך 130 אלף דולר לשחקנית פורנו.

וכל זה לפני משפט פלילי בג'ורג'יה, מדינת ג'ורג'יה, משפט מסוג מאפיה, מה שנקרא בארצות הברית RICO case, אלה ראשי תיבות, אבל זה אומר משפטים ששופטים קבוצה של אנשים, כמו בארגון פשיעה, שקשרו קשר לבצע פשעים. אז יש הרבה כללים לסוג כזה של משפט, אני לא אכנס לזה עכשיו, אבל יש עוד 18 co-conspirators, מה שנקרא, קושרי קשר לגניבת הבחירות לנשיאות בג'ורג'יה ובמדינות אחרות. יש עוד מדינות בדרך. על כל אלה משפטים שכבר חלקם בדרך, חלקם בדיוק לפני התחלה, אבל כבר נבחרו מושבעים. דרך אגב, יש מקומות בבתי משפט בארצות הברית, שכדי להגיש כתב אישום נגד מישהו, לא מספיק רק שתובעים החליטו ככה ושופט, יש גם מושבעים שכבר עברו כמה שלבים כאן. ההעמדות האלה לדין של טראמפ עברו מושבעים, שבפה אחד החליטו שיש להעמיד אותו לדין, זה מאוד חשוב.

במקביל לכל השקיעה והריסוק הטוטאלי של חלאת המין האנושי, דונלד טראמפ, נושא שעכשיו מאוד עולה בשיח בארצות הברית, והגיע הזמן, הוא המצב הקוגניטיבי שלו. ראינו אותו בכל מיני נאומים מדבר על יריבה שלו במפלגה הרפובליקנית, ניקי היילי, שהוא בפאניקה ממנה. הוא פשוט מאבד את זה, מדבר על דברים שהיא לא הייתה בהם בכלל, הוא אומר "ניצחתי את אובמה ואני אנצח גם..." הוא אף פעם לא התמודד עם אובמה. הוא מדבר על כך שבקרוב תהיה מלחמת עולם שנייה, אם נמשיך ככה. פשוט הבן אדם הוא פתטי. באמת יש לי חמלה בלב כשאני רואה מישהו במצב הזה. אם הוא היה סתם זקן סנילי ודמנטי וכו', באמת הייתה לי הרבה חמלה. כרגע, לפני החמלה, צריך להתגונן מפני דבר כזה כי הוא עלול לשלוט עוד פעם במדינה הכי חזקה בעולם, וזאת תהיה קטסטרופה ענקית אם זה יקרה. לדעתי זה לא יקרה, אבל חשוב להבין מול איזו סכנה ארצות הברית עומדת והעולם. אז המצב הקוגניטיבי, מלבד היותו נרקיסיסט, מה שנקרא Malignant narcissist, שכבר דיברתי גם על זה, כפי שכבר אובחן על ידי מומחים. בפרק 91 דיברנו על זה, פרק שנקרא "אדולף טראמפ", מה זה Malignant narcissist ומה הסכנה שלו להיות באיזשהו תפקיד רשמי עוד פעם. הוא בנאומים, במסע הבחירות שלו עכשיו, הוא משוויץ בכל נאום בפני הקהל שלו על בסיס יומי, שהוא לוקח מדי כמה חודשים טסט קוגניטיבי לגילוי דמנציה. הוא מאוד גאה בזה שהוא עובר את הטסטים האלה. הוא אומר שהוא עובר אותם. הוא סיפר למשל שיש שאלות כמו מראים לך לוויתן, אריה, דוב ותנין, ותזהה את הלוויתן. והוא אומר "הייתי תותח בזה", "I aced it", "אני ענק בטסטים האלה". ואני לא ממציא כלום, זו לא בדיחה. אני באופן אישי, בגיל 5, אם הייתי עובר טסט כזה, הייתי מתבייש לספר לחברים, ברור שעברתי. אבל הוא כמעט בן 80 והוא מאוד גאה שכנראה פתר נכון. והוא גם אמר לקהל שלו בימים האחרונים, "80 אחוז מהנמצאים כאן לא היו עוברים את הטסט הזה", הדמנציה שלו. במקום להיעלב, מכיוון שהם טראמפיסטים, להיפך, הם מעריצים את חוכמת משיחם, צוהלים ומריעים "כן, כן, יה", כי לפי מה שהוא אומר, הוא עובר טסט דמנציה מדי פעם. אני לא בטוח שהוא עובר אותו, אבל אני מאמין שהוא באמת עשה את זה כי הוא באמת ראה ציורים של חיות והוא פגע בלוויתן, הוא הצליח להבחין בין לוויתן לפרה, וצריך להעריך את זה כשמישהו רוצה להיות נשיא.

אז הדמנציה, הנרקיסיזם ושאר החוליים שמהם הוא סובל יהיו מרכזיים במערכת הבחירות הזאת, כי בנובמבר יש בחירות. לצד כמובן קריסתו הכוללת בכל התחומים, כספית, פלילית וכו'.

וזכרו, זה לא ישראל. משפטים בארצות הברית של נוכלים בכירים לא רק מתחילים, כמו בישראל, אלא גם מסתיימים. ושם זה הולך הרבה יותר מהר. כבר בחודשים הקרובים יהיו הרשעות נוספות, ריסוקים אחרים. אולי אחד השופטים או השופטות יצליחו לדחות את אחד המשפטים עד לאחרי הבחירות בנובמבר, אבל אני מניח שלפחות הרשעה אחת תהיה בפלילי, בנוסף לריסוקים הכלכליים, האזרחיים, שאלה כבר קורים עכשיו.

תארו לעצמכם, שגם אנחנו היינו חיים במדינה לא מטורללת לחלוטין, והיו חוקרים כאן למשל איך הרוויח נתניהו וכמה, מעסקאות הצוללות, זוכרים? מרוב פשעים כבר לא זוכרים איזה פשעים קרו לפני שנה. עם המניות של יצרני הפלדה, שנתניהו עשה עסקה סיבובית גדולה כי הוא ידע שהולכים להזמין צוללות מטיסנקרופ, שמי ייצג את טיסנקרופ בישראל, יצרנית הצוללות? בן הדוד שלו, שמרון. אז כל משפחת הפשע של נתניהו, אם הייתה מטופלת כמו בארצות הברית, כמו שמטפלים עכשיו בטראמפ, באימפריה שלו, נתניהו כבר מזמן היה בכלא ואנחנו היינו משוחררים מהמכה האיומה הזאת. לא רק הוא. אבל זה המצב שלנו. בדברים מסוימים יש לי ביקורות על ארצות הברית קטלניות, בכל מיני נושאים, אבל בדבר הזה, שכאשר משפט מתחיל, הוא נגמר אחרי כמה שבועות או חודשים. יש הרבה מה ללמוד מזה. והלוואי אנחנו היינו מטפלים בנוכלים המקומיים שלנו כמו ששם הזבל הכתום מטופל.

או, למשל, שוד הגז שנתניהו חילק לטייקונים החברים שלו, מתי נדע מה יצא לו מזה ולמה הוא העדיף לתת את המיליארדים לחברים הטייקונים ולא לאזרחי ישראל? מלבד מחריב, מלבד היותו מחריב ישראל כמובן.

אבל משפט הנוכל שלנו נגרר כבר ארבע שנים ועוד לא הגענו לטיעוני ההגנה. למה? כי במדינה בצחוק הזאת שאנחנו חיים בה, עושים כבוד לשליט מושחת, מחריב ומאיים. כבוד. כולם פוחדים ממנו, תקשורת. עשרות שנים לא דיברו על הדבר הכי חשוב, איך יש נוכל בראש מדינה. ואם אז לא היו עוברים במשך שנים, לא היו עוברים לסעיף שני עד שלא מסיימים עם הראשון, להיפטר מהזבל הזה שבשלטון, היינו היום במקום אחר. אולי נלמד לפחות את זה מארצות הברית.

וכשמדברים עכשיו, דרך אגב, אם כבר סיימנו עם טראמפ, אבל תמיד השוויתי עם הביביזם, יש דברים דומים, יש דברים שונים. אבל עכשיו בישראל מדובר על היום שאחרי. מתי נגיע באמת ליום שאחרי המלחמה וחזרת החטופים וכל הדברים שאני לא מציין בפרק הזה, אבל אני בטוח שכמוני גם אתם קורסים תחת העומס האמוציונלי, ובכלל החשיבה על הדברים האלה ואיך יוצאים מכל זה ומתי נתאושש. אז תמיד שואלים על מה נתניהו רוצה ביום שאחרי. לגבי היום שאחרי, הדבר העיקרי שהוא רוצה, זה שהוא לא יגיע אף פעם. למה? כי מה יגיע אחרי? מה זה היום שאחרי עבור משפחת הנוכלים, נתניהו? א', זה יגרום להאצת משפט השחיתות שלו. עכשיו הוא מקבל הנחות, כמו תמיד. עכשיו בגלל המלחמה, תמיד מקבל הנחות, שנים. חוץ מהאצת משפט השחיתות שלו, יהיו בחירות, ואנחנו יודעים מה המצב של הליכוד, מספר שלילי של מנדטים, מתחת לאפס, אחרי שהוא ריסק את כל מה שהוא יכול היה לרסק. מה עוד יבוא? ועדות חקירה כמובן על המחדל הכי גדול בהיסטוריה של העם היהודי מאז השואה. השואה לא הייתה מחדל של היהודים אפילו, אבל מאז שיש מדינה ויש ריבונות, הוא החריב כמיטב יכולתו, גם זה ייחקר. וגם פירוק כנופיית החורבן, מה שקרוי הגוש, כל זה צפוי לו, לרב הנוכלים, מחריב ישראל, כל זה צפוי לו ביום שאחרי. אז נראה לכם שיש לו מוטיבציה להגיע ליום שאחרי?

אני שאלתי את עצמי את השאלה הזו, וכאשר עשיתי את זה, נזכרתי בחבר יקר שלי, שקוראים לו אייל פז, שהוא עסק בתחומים שונים, בייעוץ עסקי וגם באימון אנשי מכירות בעבר. ואני שמעתי ממנו פעם סיפור בדיוק על העניין הזה, שהוא לימד אנשי מכירות מוטיבציה, כי אתם יודעים, לפעמים כדי להגיע למטרות צריכים מוטיבציה ולא תמיד יש. אז הסיפור שהוא סיפר, ואולי כבר ציינתי אותו פעם בהקשר הזה בפודקאסט לפני הרבה זמן, אבל היה מדובר על בן אדם בטקסס, היכן שיש עונש מוות, שנגזר עליו מוות בכיסא חשמלי. הבעיה הייתה שביום שהביאו את הבן אדם להושיב אותו על כיסא החשמל ביום הדין שלו, הוא לא נכנס כי הבן אדם היה מאוד מאוד גדול ושמן, פי כמה מהכיסא. הבעיה, לעשות את זה קצר, השופט קבע ככה, אנחנו נדחה את ההוצאה להורג שלך, נקבע לך דיאטה מאוד קפדנית של 90 יום, תצטרך לעמוד בה ואז נוכל להתקדם בגזר הדין. כעבור 90 יום מביאים את הנידון למוות, באים להושיב אותו על אותו כיסא, והינה הפתעה, הוא לא נכנס גם הפעם, ואפילו טיפה יותר גדול ממה שהיה קודם. השופט ההמום שאל אותו, "מה קרה? הייתה לנו תוכנית, מה קרה עם המשטר שקבענו לך? " אז הוא אמר, הנידון, "ניסיתי, אבל לא הייתה לי מוטיבציה בדיאטה הזאת." מכירים את זה, לא בדיוק הייתה לו מוטיבציה, נכון? להגיע כבר מהר מהר לשלב שמוציאים אותו להורג. אז כן, לפעמים דיאטה לא מצליחה בגלל היעדר מוטיבציה, ותחשבו על איזו מוטיבציה יש לרב הנוכלים שבראש ממשלת ישראל, לסיים מלחמה, להחזיר חטופים ואז להתמודד עם בחירות, ועדות חקירה, פירוק כנופיית החורבן שלו, הגוש, האצת המשפטים. פשוט ריסוק טוטאלי. אז שלא תופתעו שלא תזהו מוטיבציה אצל מחריב ישראל לסיים מלחמה. למרבה הטרגדיה, אבל אנחנו רגילים לטרגדיות מהמקור הזה.

זה מה שהיה לי להגיד כרגע על העדכון הכי קצר שאני יכול בנושא טראמפ. צפו לעוד עדכונים כי המכות אחרי מכות והמפלות שלו רק התחילו, וזאת תהיה שנה קטסטרופלית, כבר אמרתי בפרק אחר, תהיה שנה קטסטרופלית לדונלד טראמפ ושנת ישועה וגאולה לאזרחי ארצות הברית ולעולם.

עכשיו נמשיך למה שאמרתי שהוא הנושא העיקרי של הפרק, אימת לימודי האבולוציה בישראל, לכבוד יום דרווין שמתקרב.

(קטע מוזיקלי)

יום דרווין, צ'ארלס דרווין, הוא אירוע עולמי להנצחת יום ההולדת של צ'ארלס דרווין ב-12 לפברואר, הוא נולד, 1809, עשרה ימים אחרי יום ההולדת שלי, אבל כמה שנים קודם. 1809, 12 בפברואר. ביום הזה, כאשר מציינים אותו, זה משמש להדגשת התרומה שלו למדע הביולוגיה ולקידום המדעים בכלל. זה דבר מאוד מרכזי, האבולוציה, עובדת האבולוציה, ולכן גם דרווין נחגג ברחבי העולם, כמובן לא במדינות טאליבניות כמו ישראל, היכן שזה עדיין טאבו פרימיטיבי. כי בישראל יש, כידוע, המוני מכחישי היסטוריה, שמכחישים כמעט הכול. אם לעולם יש מיליארדי שנים, והם מכירים ב-5, 000 ומשהו שנה, אז הם מכחישים יותר מ-99 אחוז מהעובדות ומההיסטוריה, וגם בתוך ה-5, 000 האלה מספרים מיתולוגיה. אז החלק המיקרוסקופי שאת קיומו לא מכחישים, מספרים עליו כל מיני סיפורי הבלים, שעל חלקם דיברתי בפרק הקודם על מיתולוגיה. אז אני אציין כמה דברים כאן, מין לקט של דעות, של מומחים על הטרגדיה הזאת הישראלית של ההחרמה הטאליבנית של מדעים, במקרה הזה ביולוגיה ואבולוציה. אני אקח לקט מכתבה שהופיעה לפני כמה ימים בדה מרקר בכותרת, "דרווין באמת היה אידיוט, צייצה כתבת ערוץ 14 ויצרה סערת רשת". קשה להאשים אותה כאשר מושגים כמו אב קדמון ואבולוציה לא נלמדים בישראל עד לכיתה ח'. אז כן, הייתה איזו תקרית שגרמה לדיון מחודש על החרפה הישראלית הזאת, וככה כתוב בכתבה. "ביום שלישי האחרון התעוררה סערה בטוויטר סביב תורת האבולוציה בעקבות סדרת ציוצים שפרסמה כתבת ערוץ 14, כמובן, שיראל ללום-נהיר. היא טענה שתינוק נולד בצעירותו במהירות. כשנהיה בוגר, גדל לאט יותר ולכן כל הטענות על כך שדינוזאורים חיו לפני מיליוני שנים מבוססות על חישוב מרובע ועל טבעי ומתייחסים לטבע בצורה מעוותת." אם לא הבנתם, סימן שאתם אנשים שפויים. הציוץ... זו הייתה הערה שלי, אבל הכתבה ממשיכה, "הציוץ גרר שורה של תגובות, אך ללום-נהיר המשיכה להצדיק את מה שהיא אמרה והוסיפה, בן אדם לא יכול לדעת שום דבר על מה שהיה בעולם לפני שבן אדם נברא. המדע חוקר את חוקי הטבע, חוקים שאנחנו לא יודעים איך פעלו לפני 5000 שנה." ככה אמרה. בינתיים חלק מסדרת הציוצים כבר נמחקה. לא, למה? זה כיף. ממשיכה הכתבה, "בתגובות לצייצנים שונים, הוסיפה ללום-נהיר, יש אתאיסטים אינטליגנטיים שמבינים שהמגזין האחרון של איזה מחקר מדעי הוא לא תורה מסיני. אבולוציה זו תאולוגיה כמו כל סיפור אחר על יצירת העולם. וניוטון היה נוצרי ודרווין באמת היה אידיוט." איפה תשמעו אוצר כזה? מיטב הטמטום האנושי בזמננו, אם לא בערוץ הזבל השקרי 14. הלאה. "סדרת הציוצים, שבמקרה פורסמה סמוך ליום דרווין הבינלאומי, המציין את יום הולדתו של אבי תורת האבולוציה, היא דוגמה נוספת להתנגדות בקרב גורמים שמרנים לתורת האבולוציה.", שמרנים, הכוונה דתיים קנאים פרימיטיביים שמאמינים במיתולוגיה, זאת הערה שלי. "אחת מתיאוריות היסוד המבוססות ביותר בתחום הביולוגיה. ייתכן שהזלזול שהביעה ללום-נהיר, שציינה כי היא למדה פיזיקה ומתמטיקה בתיכון, נובע מכך שבתי הספר בישראל כמעט ולא מלמדים את תורת האבולוציה, על אף חשיבותה המדעית הרבה. האבולוציה לא נלמדת, לפחות לא בשמה המפורש, בשיעורי מדע ובבתי ספר יסודיים וחטיבות הביניים, אלא רק החל בכיתה ח', אז התלמידים נתקלים בפרק קצר על מגוון ביולוגי ואבולוציה בהקשר של צמחים ובעלי חיים, אך לא בהקשר של בני אדם, כמובן. מושגים כמו מקור האדם, אב קדמון ואבולוציה של בני אדם לא נלמדים כלל עד לגיל התיכון, והתלמידים לומדים בעיקר על המגוון הביולוגי שנוצר בעקבות האבולוציה. בתוכנית הלימודים של משרד החינוך לחטיבות הביניים לא מופיע פעם אחת שמו של דרווין, מקור האדם או אב קדמון. הנושא גם לא מופיע באפשרויות הבחירה להעשרה של מורים למדעים בבתי הספר היסודיים. בין הנושאים שכן מופיעים באפשרויות להעשרה, היכן המדעים פוגשים את חגי ישראל." הו, איזה חמוד. "בחינוך הממלכתי רק תלמידי התיכון, המרחיבים לחמש יחידות בביולוגיה, יקבלו מושג רחב יותר על אבולוציה, וככה יוצא שהרוב המוחלט של תלמידי ישראל לא ילמדו כלל על מקור האדם. גם נושאים אחרים על החיים בכדור הארץ לפני האדם לא זוכים לשום תשומת לב בחומרי הלימוד במדעים." ממשיכה הכתבה, "בחינוך הממלכתי-דתי יש לבתי הספר אוטונומיה גדולה יותר בכל הקשור לחומרי הלימוד." מעניין מה עושים עם אוטונומיה, הא? "בחינוך החרדי, בבתי הספר שלא מלמדים לימודי הליבה, לא מלמדים כמובן גם תורת האבולוציה או מדעים. ובבתי הספר שכן מלמדים, אז מלמדים אבולוציה בזלזול, מתוך ניסיון להכחיש ולהגחיך את הנושא." הינה תראו מה האהבלים האלה, מדעני המאה ה-21 מאמינים, לעומת חוכמתנו, שהמיתולוגיה המטופשת של בראשית היא העובדה. ככה מלמדים. זו הערה שלי. הלאה. "אבולוציה, " עכשיו זה ציטוט, "אבולוציה היא תפיסה מדעית מבוססת נתונים והוכחות וצריך ללמד אותה בכל הגילאים ובכל בתי הספר, כך אומרת ד"ר ליאת בן-דוד, מנכ"לית מכון דוידסון לחינוך מדעי. היא ממשיכה, אי אפשר לעצום את העיניים ולהתעלם ממנה, זה דומה למי שאומרים שהעולם שטוח." בהחלט. ומאותו מקור, דרך אגב, אני אומר. המקור לעולם שטוח ולאבולוציה זה חרטה ואנחנו צאצאים של עפר פלוס אברא קדברא, כל זה התורה והדתות האלה שבאות משם, יהדות, נצרות, אסלאם, עבורם המציאות היא מכה קשה ביותר. המשך ציטוט, "אין שום קשר בינה לבין..." הכוונה אבולוציה, "לבין אמונה. מי שמתבלבל בין אמונה לבין אבולוציה לא מבחין בהבדל בין דת ומדע. רוב המורים לא מלמדים את תורת האבולוציה בגלל חוסר היכולת שלהם להבדיל בין המשמעות של תיאוריה מדעית, אופן הביסוס שלה והיכולת להבין על איזה מיומנויות וידע היא מתבססת. בין כל זה לבין תפיסות אמוניות, חוסר המורים להבין בכלל את כל הדברים האלה." אנשים מפחדים להתעמת עם זה, ככה היא אמרה. "פרופ' יורם הרפז, ממכללת בית ברל, מבהיר כי התחום הזה בסיסי ביותר, ולאי לימוד שלו עשויות להיות השפעות מרחיקות לכת על עתידם של הלימודים של התלמידים. ציטוט, זה כמו שמשרד החינוך יחליט לא ללמד את הילדים את לוח הכפל או קרוא וכתוב, זה נורא. לא ייאמן שבעידן שלנו מורים צריכים לקחת סיכון וללמד אבולוציה בהיחבא, כי זה לא מופיע בכלל בספרי הלימוד. זה כמו ימי הביניים במאה ה-21. לא יכול להיות שתלמידי ישראל לא ילמדו את הפרדיגמה המדעית החשובה ביותר, המועילה ביותר והפשוטה ביותר להסביר." זה אומר פרופ' יורם הרפז ממכללת בית ברל. אני מסכים לגמרי שזה כמו ימי הביניים, שקנאים יהודים עשו העתק-הדבק למאה ה-21 וכפו את זה על ילדיכם ועליכם. אני מניח שרוב המקשיבים לי אנשים בוגרים, שגדלו ולמדו בישראל, כמה למדתם על עובדת האבולוציה, שהיא העובדה המרכזית במדעי הביולוגיה? אני מניח שמעט מאוד. יש לי בנים שגדלו כאן, אז אני יודע שממש קרוב לוודאי לא שמעתם על זה. אז ככה גם אומרים כל המומחים. "לעמדה הזו מצטרף ד"ר אהוד לם, מהמכון לפילוסופיה והיסטוריה של המדעים והרעיונות... המכון לפילוסופיה והיסטוריה של המדעים והרעיונות באוניברסיטת תל אביב. והוא אומר, אי אפשר ללמוד מדעי החיים בלי ללמוד אבולוציה. זוהי מסגרת המחשבה הבסיסית בלימודי מדעי החיים. והרעיונות הקשורים לאבולוציה רלוונטיים כיום גם לרפואה, מדעי המחשב, לכימיה ולפיזיקה. לנסות להסתיר אותה או לחשוב שאפשר ללמד מדע בלעדיה זה חסר שחר. זהו ניסיון לרדד את השיח באופן שפוגע בסופו של דבר בתלמידים, שיתקשו להבין תהליכים מורכבים יותר בהמשך חייהם." במילים אחרות, הופכים את הילדים למטומטמים בעל כורחם, למרות שנולדו במאה ה-21 עם הרבה אפשרויות להשכיל, להחכים, ללמוד. אבל כשהדת מעורבת, הנזק הוא אדיר, ואנחנו עדיין חברה שפוחדת להתעמת עם המחלה הזאת. "בן-דוד מוסיפה שיש הרבה דיסאינפורמציה ואפילו ניסיונות הפחדה סביב לימודי האבולוציה. אתה יכול למצוא אנשים שיגידו שהאבולוציה טוענת שאנחנו קופים, אז הם מנסים להפחיד במקום להתעמק במה באמת האבולוציה מלמדת, מה המשמעות שלה ואיך היא משפיעה עלינו ועל היכולת שלנו לחיות חיים טובים יותר. אלה תהליכים שמובילים את התפתחות החיים, ותלמידים צריכים להבין מה עומד מאחורי התופעות האלה בעולם, איך העולם עובד, מה ההשפעה שלנו על העולם. אז אנחנו יצורים חיים וכדאי שנבין מה עומד מאחורי זה. מערכת החינוך מתייחסת ללימודי המדעים כאל מקצוע שולי. בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים התלמידים נחשפים ללימודי מדעים כמקצוע כללי, שמאחד את לימודי הבסיס בכימיה, ביולוגיה ובטכנולוגיה, והשלושה לא נלמדים בנפרד עד לכיתה י', וגם אז זה לשנה אחת בלבד. ולאחר מכן רק תלמידים שירחיבו את לימודיהם בביולוגיה, ילמדו על תורת האבולוציה."

אני יכול להגיד במאמר מוסגר, יש לי בן שהוא דוקטור באחד התחומים בביולוגיה, והוא באמת בתיכון, הוא לא למד כלום. במקרה, זה עניין אותו, אז הוא התמחה בזה, אבל החינוך פה, כמו שאתם יודעים, הוא על הפנים, ולכן יש לנו אנשים לא רק דתיים, גם אנשים שאין להם שום קשר לדת, למיטב ידיעתם, אבל הם בורים מוחלטים בתחום הזה, כי חיים במדינה שנשלטת על ידי הפרימיטיביות הדתית.

"משרד החינוך דורש ממנהלי בתי הספר ללמד מדעים בכיתות ה' עד ו', במשך שעתיים עד ארבע שעות בשבוע." מדעים, שעתיים עד ארבע בשבוע. "לעומת זאת, הוא דורש ללמד לימודי תנ"ך בכיתות אלה במשך שמונה או תשע שעות פלוס לימודי תרבות יהודית במשך חמש שעות, ולימודי תנ"ך אינם שנויים במחלוקת בבתי הספר ומוצגים כעובדה מוגמרת." הבנתם? פי כמה לומדים מיתולוגיה כמציאות, לא כספרות, לא כעבר, לא כהיסטוריה רחוקה כי זה מאוד מעניין. לא, כעובדה. המיתולוגיה היא עובדה. ביולוגיה, מדעים, ננסה כמה שפחות כדי שלא תתעוררו ותהיו טאליבנים מטומטמים עד סוף חייכם, זו התקווה של מערכת החינוך הישראלית. "עד 2014 יכלו תלמידים להיחשף לתורת האבולוציה גם בקרב בני אדם, רק אם הם בחרו להרחיב בבגרות בביולוגיה בתיכון, ועד אז לא נחשפו לכך. ב-2014 משרד החינוך ערך שינוי בתוכנית הלימודים, שלפיו כל תלמידי ישראל ייחשפו למושג אבולוציה, אבל רק בכל הקשור לצמחים ולמגוון הביולוגי בטבע, לא לבני אדם." כן, מה אכפת להם שיש אבולוציה של בקטריות, נכון? זה לא מאיים על הבורים האלה. הם לא מבינים את הקשר. הלאה. "בעקבות ההחלטה, מצבם של לימודי האבולוציה התדרדר עוד יותר, לדברי לם, משרד החינוך יכול לנסות לטשטש את האבולוציה של האדם, אבל כשאתה מלמד אבולוציה, הדבר הראשון שאתה אומר הוא שהבסיס של עץ החיים הוא שכל היצורים על פני כדור הארץ וכל המינים הם קרובי משפחה. כל תלמיד שקצת יחשוב על זה, יבין שגם האדם בסיפור הזה. לדברי הרפז, בקרב מדענים יש קונצנזוס על חשיבות תורת האבולוציה. ברור שאי אפשר ללמד ביולוגיה בלי להבין אבולוציה. זאת תיאוריה שמסבירה הרבה, אבל בד בבד היא גם יוצרת התנגשויות מול הדתות. מה שמפחיד דתות הוא לא מוצא האדם והאב הקדמון אלא גם שיש אקראיות וכו'." הכול מפחיד אותם. ולכן הם עושים מה שהם עושים עם עובדות שמפחידות אותם, מכחישים אותם. כאמור, בפודקאסט הזה הרבה פעמים מי שמאמין לא מפחד מעובדות, מכחיש אותן. אז כן, משרד החינוך יכול לנסות לטשטש את האבולוציה של האדם, אבל אנחנו היינו אמורים להבין שהבסיס של עץ החיים הוא שכל היצורים על פני כדור הארץ הם קרובי משפחה. תארו לעצמכם כמה נפלא ונפלאה יכלה להיות השקפת עולם של אנשים שגדלו עם חינוך ראוי לשמו והבינו שכולנו, היצורים החיים, אנחנו משפחה אחת גדולה. יש קרובים קרובים יותר, יש רחוקים יותר שהם שונים יותר, וזה לקח מיליארדי שנים. אבל במקום זה, במקום ההרמוניה, האחדות, הקשר, הקרבה, מה הם לומדים? בדיוק את ההיפך, איך להפריד ולהשתחצן מעל כל היתר. זה הסיפור הבראשיתי, זו התורה, זה יהדות, נצרות ואסלאם. נבראנו מכלום, בלי קשר לאף אחד כדי לשלוט, ורדו בכולם! זוועה איומה שלצורך המשך שכפולה צריכים למנוע מילדים שנולדו במאה ה-20 והמאה ה-21, למנוע מהם גישה למידע אמיתי ולעובדות. איזה מביש.

לסיום, חברות וחברים, זה פרק קצר שייחדתי אותו לעניין של דרווין, אז כמו שאמרנו, יום דרווין הוא אירוע להנצחת יום הולדתו של צ'ארלס דרווין, כדי להדגיש את התרומה שלו למדע הביולוגיה ולמדע בכלל או לעולם, למעט מדינות עם חינוך מביש, כמו ישראל, היכן שעובדות החיים הן עדיין טאבו פרימיטיבי שיש להכחיש. בישראל יש מודעות לתופעת מכחישי דברים, נכון? מכחישי שואה, מכחישי עובדות, אפילו מה שקורה עכשיו, יש כבר מכחישים בעולם. בישראל יש כמות עצומה של מכחישי היסטוריה מהגדולות בעולם, כמו במדינות המונותאיסטיות הפרימיטיביות האחרות. חייבים להכחיש 99.9 מההיסטוריה. מכחישים כמעט הכול. למעט תקופה קטנטונת של בערך 5000 שנה, שגם בתוכה מספרים כל הבל מטומטם על מיתולוגיה במקום היסטוריה מסוג אגדות ילדים, ומצפים שכולם יגדלו להיות טיפשים מודרנים שמאמינים במיתולוגיה כמציאות גם במאה ה-21. אז כאמור, בפרק 92 דיברנו על העניין הזה, מה קורה כשהמיתולוגיה מחליפה את המציאות, פרק 92. וכל זה, זו לא רק קטסטרופה של חינוך. יש לנו גם שלטון כזה. זו לא רק איזו בעיית חינוך. אומנם זה לא דבר קטן, זה דבר ענקי, זה כל העתיד, אבל כל השלטון שלנו כזה עכשיו. האמונות התפלות הפרימיטיביות ביותר שקיימות הם אידיאלים נשגבים במוחם המסכן של רוב ליצני קואליציית השלטון והחורבן הנוכחי בישראל, הקנאים הטאליבנים האלה. כל הליצנים הלא מצחיקים בכלל, ליצני החורבן, סמוטריץ', גולדקנופף, גפני, דרעי, קרעי, בן גביר, פורוש, סטרוק, אבי מעוז, אליהו. אני לא רוצה לזהם את הפודקאסט שלי עם 64 שמות, אבל כולם בדיחות טאליבניות בעברית. כשכל מה שמריח כמו עובדה, כמו קדמה, כמו נאורות, כמו שפיות, כמו מדע או כמו ידע ממשי, מפחיד את מפיצי הטמטום האלה עד אימה. כמו צלב בפרצוף של דרקולה. ובגלל הפשע הטראגי הזה, שמבצעים כאן קנאי הדת ועוזריהם נגד מדינת ישראל, אנחנו גם משקיעים מיליארדי מיליארדים בהעמקה ובהנצחה של הטירוף הפרימיטיבי הזה לדורות. כל מיליארד שנגנב בימים אלה מאיתנו לטובת זוועות הישיבות והחינוך החרד"לי וכו', כל מיליארד כזה הוא מיליארד מאה אחוז לזירוז חורבן ישראל, גם מבפנים, לא רק מבחוץ, כמו שאנחנו רואים שהם עושים.

אז חברות וחברים, זה היה פרק ייחודי רק לעניין הזה. אומנם הקדמנו קצת את דרווין ויום הולדתו, אבל במקרה קרה שמישהי מערוץ 14 הייתה כל כך נדיבה לשתף איתנו את פניני הטמטום שלה ברבים. וכמו שכבר אין בושה בישראל להיות נוכל ולהיות ראש ממשלה או שר, דיברנו על ה"קקיסטוקרטיה" וה"קלפטוקרטיה", נכון? שלטון הגרועים ביותר, שלטון הגנבים, אז בתחום המדעים לעומת הטמטום הדתי, בוודאי שכבר אין בושה. אנשים כבר לא מפחדים אפילו להגיד בפומבי שהארץ שטוחה ושהעולם קיים 5000 שנה, שדרווין הוא אידיוט. תראו מי אומרים את הדברים האלה. זה כמו לשמוע את טראמפ מדבר על מדענים. באמת יש למישהו ספק מי אידיוט ומי לא?

יש ספק, בארצות הברית יש בערך 70 מיליארד... סליחה, אוי ואבוי, 70 מיליון אנשים שהצביעו בעד הזוועה הזאת, טראמפ, ויש מצב שחלקם, בהינתן להם, יעשו את זה שוב, כמו שבישראל יש ביביסטים וכל הכנופיה הזו שמסובבת אותו, סביב נתניהו, בעלי בריתו, שהם טאליבנים בעברית. אז נגד כל זה אנחנו מתמודדים בישראל, ואני מקווה שנהיה מודעים לקשר ההדוק בין המיתולוגיה השלטת לכל שאר הקטסטרופות. ואם אתם הורים ואתם לא רוצים שגם ילדיכם יחיו בטאליבן בעברית, כדאי שנהיה יותר מודעים. וכמובן יום דרווין הוא רק תירוץ להזכיר שוב ולהדגיש את הנושא החשוב הזה.

אז חברות וחברים, אני מזכיר לכם שוב, אתם יכולים לצפות בפרק של "הקו האתאיסטי" שבו התארחתי לפני כמה ימים, ואנחנו נמשיך לעסוק גם בעניינים האלה וגם בדברים יותר מפתיעים בפרקים הבאים של "על אמונות ותוצאותיהן". אני מצפה שתעשו subscribe כל הזמן, מי שלא עשו, ואז נהיה מחוברים, תקבלו הודעה שהייתה לנו עוד גיחה, שהיה לנו עוד משהו להגיד בזמן אמת. ואנחנו נשתמע בפרק הבא של "על אמונות ותוצאותיהן".

כאן הייתי ואני מקווה להמשיך להיות, דניאל אדר.

 

לעוד פרקים של הפודקאסט לחצו על שם הפודקאסט למטה

28 views0 comments

Comments


bottom of page