top of page

לא אמיתי! - 18.10.23 - מקליטות תחת אש

Updated: Jul 6

ימים קשים בישראל, ולקח לנו זמן להגיע לרגע שנרגיש מוכנים. אבל הרגשנו את הצורך של הקהל לקצת אבקפיזם והתייצבנו. תצטרפו לפרק מיוחד בצל הלחימה, שסוקר את אירועי השבועיים האחרונים בזווית שלנו. וכמובן מצעד מרגש של עוכרת או תומכת.


 

תאריך עליית הפרק לאוויר: 18/10/2023.

דור: שלום לכולם. רגע לפני תחילת הפרק, חשוב היה לנו להגיד כמה מילים.

אנחנו באמת נמצאים בתקופה מאוד, מאוד לא פשוטה. אנחנו קודם כל מקווים שכולכם בסדר, ומפה אנחנו רוצים להביע סולידריות גם עם הפצועים, עם החטופים, הנרצחים, עם משפחותיהם. אנחנו באמת מבינים ולא מצליחים לעכל את גודל הזוועה שקרתה. כמובן שמפה אנחנו גם רוצים להודות לכל כוחות הביטחון ששומרים עלינו בעבודה כל כך חשובה. ורוצים לבקש שתשמרו על עצמכם, ולהזכיר לכם שאנחנו פה ובאמת באים לתת קצת חיזוק למי שצריך את זה כרגע. ואנחנו מודים לכם שאתם שומעים אותנו. תודה.

פתיח: "לא אמיתי, לא אמיתי, לא אמיתי, לא אמיתי! לא אמיתי, לא אמיתי"

דור: שלום שלום שלום וברוכים הבאים לעוד פרק אמיתי של הפודקאסט "לא אמיתי".

[צוחקים]

אושרה: וואו, אני לא מאמינה שהחיינו והגיענו לזמן הזה. אבל כן אני, כפי שאתה בטח שומעים מאיכות הסאונד נמצאת בדיסטנס לוקיישן. כן, אז אני נמצאת בלונדון הרחוקה והעוכרת.

דור: עוכרת, אנטישמית, מקווה שאת נותנת להם בראש!

אושרה: וואו כמה עכירה בלונדון יאחתי. אני מסתגרת בבית ומשתדלת לא לראות דגלי פלסטין.

דור: וואי עד כדי כך?

אושרה: כן זו הרמה. רבבות, רבבות. טוב, אבל בלי שום קשר איתי על המיקרופון שלה בבית מיקרופון איכותי בניגוד לאייפון שאני מדברת ממנו, כמובן אחותי אחת והיחידה, האריסטוקרטית עם קו הלסת שיכול לחתוך גם את החמאס, דור סגל אלבוקרק.

דור: שלום, תודה. אני שמחה להיות פה ולהרגיש קצת בן אדם נורמלי ולהקליט לכם. איתי מהניכר כפי שכבר שמעתם, האחת והיחידה אחותי שאני כל כך אוהבת אותה ומתגעגעת אליה והיא כל כך חסרה לי בימים האלה האחת והיחידה אושרה.

אושרה: תודה תודה כן מה עושים? איך צוחקים? איך שמחים? אני כבר ממש אין לי מושג מה קורה. הכל נורא נורא נורא כזה עגום וקודר. אוי, ניסינו להקליט אתמול, אבל תפסה אותנו, "אותנו" אני אומר אותנו אבל תפסה את דוריס אזעקה וכן הכל נורא נורא מחורבן.

דור: מאוד. חרדה, האזעקות האלה זה נורא.

אושרה: זה ממש התקף חרדה, אין ספק. גם לראות את זה מרחוק זה לא מאוד מאוד קל. אמנם אין מה להשוות את מה שאתם עוברים שם מאשר הנוחות שאני נמצאת בה. אבל מה אני אגיד לך.

דור: לא נורא, העיקר שאת במקום בטוח. זה מה שחשוב ויש לנו מישהי אחת פחות לדאוג לה כרגע זה גם טוב.

אושרה: מישהי אחת פחות בטווח טילים.

דור: בדיוק, בדיוק, בדיוק. אז באמת אנחנו רוצים להתחיל ובימים כאלה זה לא פשוט להתקסקס, אבל יש קצת קיסקוסים ואנחנו יודעים שאתם צריכים את זה ופניתם אלינו גם בפרטי וגם בקבוצה והנה אנחנו פה ומתייצבים ונקראים לדגל ועושים את מה שאנחנו יכולים לעשות למענכם.

אושרה: אבל יש לציין שכל פינת קסקסים מדברת על הדברים נוראים ואיומים.

דור: בהחלט. זה לא אסקפיזם מוחלט. מדובר פה בכל זאת באנשים שידועים למצב, אבל אנחנו ננסה לתת את הזווית שלנו אז קבלו את פינת:

קריין: "אני שומעת מכל מקום שאת מרכלת חמודה!" מתקסקסות! מההה… [כבשה]

אושרה: העיזה שלנו!

דור: התגעגענו אלייך [צוחק] טוב, תסלחו לנו מראש כאילו אם זה יצא כזה קצת עקום. אף פעם לא הקלטנו מרחוק, בטח לא כזה רחוק, אבל אנחנו מאוד מאוד מאוד משתדלות.

אושרה: אגב, אנחנו נתקלנו בקשיים טכניים מאוד מאוד גדולים, אז אם מישהו מהמאזינים שלנו יש לו ניסיון בהקלטות של פודקאסטים מרחוק ויודע על איזושהי פלטפורמה שאפשר להקליט בה בקלות, כי כרגע אנחנו משתמשים בשיחת טלפון שאותה אנחנו מקליטים. מה שנקרא, כתבנו מהשטח. אם מישהו מכיר איזשהן יכולות כאלה ואחרות שממש יעזור לנו בישראל כזה בפרטי ואנחנו פה כדי לעשות זאת גם שבוע הבא.

דור: לחלוטין אז באמת באמת כמו שאושרה אמרה, תעשו את זה כי זה מה זה יעזור. זה גם באמת יהיה דרך היחידה שלנו לעבור את התקופה הזאת ולעשות את זה כמו שצריך. אז ממש תודה. טוב בואי נתחיל בהתחלה.

אושרה: אייטם משמח. אנחנו החלטנו לפתוח אם אייטם משמח.

דור: נכון משהו קצת ללב שעושה טוב. אז באמת כולנו כבר מכירים את אחת הנשים שהפכה להיות גיבורות המלחמה הזו, רחל אדרי מאופקים. אישה מושלמת לא פחות.

אושרה: וואו, וואו!

דור: וואו כל אחד רוצה שהיא תהיה סבתא שלו נראה לי ברגע הזה.

אושרה: תקשיבי זה פשוט סיפור מד-הים! הרעיון שלה מד-הים! היא כל כך היסטרית ואני מתה לקפה ועוגיות.

דור: כן אני גם, אני רוצה לטעום את העוגיות אלה שעצרו מחבלים. אנחנו נספר ככה בקצרה שבאמת רחל מאופקים שם, הייתה חדירה של אותם מחבלים ארורים והם הגיעו לביתה חמישה מחבלים והיא הצליחה בעזרת התושייה שלה להאכיל אותם, לתת להם עוגיות, לתת להם אוכל, התחילו לשיר שירים של ליאור נרקיס, התחילו להתחבר ולהתחבב. וכל הזמן היא בעצם מסמלת לבן שלה שהוא חלק מכוחות הביטחון וגם לכוחות צה"ל שהיא כן איכשהו מצליחה לראות אותם דרך חלונות והיא מסמנת להם דברים. מסמנת להם כמה מחבלים יש שם, איפה הם יושבים. באמת תושייה עצומה ובסופו של דבר מצילה אותה כי הצבא נכנס לתמונה, מחסל את המחבלים.

אושרה: מדהים, סיפור מדהים! כאילו לשמור על קור רוח בסיטואציה כל כך קשה שבה יש סכנה מהותית לחייך שמצמידים לך אקדח לראש או רובה לראש ורימון לראש. זה סיפור ממש מטורף אני לא…אני לא יודעת כאילו מי בסיטואציה הזאת חוץ מרחל מאופקים מסוגלת לתפקד בצורה שכזאת. וכמובן הסיפור האלמותי הזה מייצר לה הזדמנויות וההזדמנות מה שנקרא, מגיעה שהיא עולה ללייב עם נועה קירל ואפילו מחתימים אותה בסוכנות טאלנטים ITM.

דור: נכון זה סוכנות של עדן פינס ויעל שלביה, אז סוכנות שמאוד עובדת וגם היא קיבלה שער ב"לאישה" כאילו כך צריך, כך ראוי.

אושרה: ליהיא גרינר מתפוצצת.

דור: מתפוצצת! אבל כאילו כן צריך להגיד שגם לליהיא גרינר מגיע. ביום כזה אין מישהי ראויה כמו רחל מאופקים.

אושרה: נכון האמת שליהיא גרינר גם הגיבה על השער של האישה ויש משהו כאילו פרגון היא כזה זרקה כזה איזושהי הערה כזה רפרנס ואז היא כזה אמרה שהיא אישה מדהימה ושמגיע לה.

דור: כן, באמת, היא כאילו נדירה. טוב, מפה אנחנו נעבור לחדשות טיפה פחות משמחות וקצת קשות. אז אנחנו רוצים לדבר על כמה אנשים שלצערנו נרצחו בכל הפעולות האלה ומתקשרים לאנשים שאנחנו מדברים עליהם ואתם מכירים אותם. וכמובן שהיו עוד המון אנשים, כן? זה לא האנשים היחידים. פשוט אנחנו ניסינו להביא את הזווית שלנו של הפודקאסט. אז אנחנו נתחיל בגיא זוארץ שנפרד מאחיינו עיליי שנרצח במסיבה ברעים. מזעזע.

אושרה: מזעזע, כן. האמת כשמתחילים לשמוע על כל הסיפורים האלה באמת מבינים שלא קיימים הרבה ישראלים שלא מכירים או מה שנקרא הכרות ראשונית ראשית עם אדם שנרצח נפטר או נחטף ואם לא בן אדם כאילו במעגל הראשון שלך, אז במעגל השני בוודאי. גיא זוארץ כאילו ממש אומר לנו על כך שאחיינו מת. זה חתכת טרגדיה למשפחה. אנחנו גם רואים עוד שמות מאוד מאוד, מה שנקרא שמוכרים בימים האלה כי אנחנו רואים את כתבת החדשות של 13 חן זנדר, אחותה נועה זנדר, גם היא נרצחה במסיבה ברעים.

דור: נכון וגם אחות של מעיין אדם, מפל אדם, שגם הייתה במסיבה ונרצחה יחד עם בן זוגה רועי. ממש מזעזע באמת אין לי… כאילו אני אומר את זה ויש לי צמרמורות שאני מקריא את הדברים האלה, מאוד מאוד קשה.

אושרה: כן ואנחנו בימים כתיקונם מאוד שמחים לא לאהוב את מעיין אדם והאמת שהראיון שהיא נתנה לחדשות 12 היה ראיון מזעזע. היא ממש תיארה את ההתכתבות עם אחותה. באמת אנחנו לא… הכל כאילו כזה, אנחנו אנחנו בשגרה שלנו אוהבים את זה, לצחוק על קודי קופון ועל אנשים שעושים שטויות אנחנו באמת מתעסקים בסתם צהוב כדי להיות הומוריסטים ומגניבים אבל, הכל כזה מתגמד כשמגיעים לכזאת טרגדיה נוראית. זה אנחנו ממש… מה נגיד ישועת השם כהרף עין.

באמת אין מה להגיד. לאבד אחות וגם באמת היו מאוד מאוד קרובות. אנחנו ראינו את המשפחה של מעיין אדם גם עכשיו ב-MKR וגם מעין מדברת עליהם לא מעט. הם שלישיית אחים מאוד מאוד מחוברים. ועכשיו הם נפרדו מאחותם מקטנה וזה בלתי נתפס. כן הסיפור זה שהיא היא סיפרה שם מעיין, זה שאחותה כאילו העמידה פני מתה ואז פשוט עשו וידוא הריגה מתחת לאיזה משאית שהיא התחבאה בה. סיפור מזעזע אני פשוט לא יודעת. זה כל כך כל כך קיצוני. כל הסיפורים שמגיעים מתוך הטבח הזה. אי אפשר, אי אפשר להכיל את זה.

דור: אי אפשר להכיל את זה. ובאמת עוד מקרה מזעזע שכאילו כמו שאושרה אמרה קודם כל אחד מאיתנו מכיר מישהו שאיך שהוא נקשר באירוע הזה. אז עדיאל טויטו שהיא קודם כל חברת ילדות של בן זוגי גל ואני גם מכיר אותה, היא גרה ברחוב שלנו לתקופה. וגם באמת כולנו מכירים אותה מ-MKR כי היא הייתה מתמודדת בולטת. היא הייתה עם שלומי שהוא גם חבר ילדות שלה גם מלוד, הם אני חושב באותה שכונה. ובאמת גם היא הייתה במסיבה ברעים ונרצחה בה. היו כמה ימים שחשבו שהיא גם נמצאת בעזה שהיא נחטפה. מן הסתם זה היה נורא, זה היה מורט עצבים. אני הייתי מאוד מאוד מאוד כולי תפילות שהיא בסדר ובושרנו לצערנו שהמשטרה מצאה ואיתרה את הגופה שלה. זה נורא ובאמת יהי זכרה ברוך ואני משתתף בצער המשפחה. אתמול הבן זוג שלי היה בלוויה והיה מאוד מאוד עצוב. לירן דנינו שר שם. זה היה נורא.

אושרה: מזעזע, עדיאל טויטו גם לפי דעתי חברת קהילה. היא אישה לסבית והיא הייתה מאוד בולטת בנראות הלהט"בית שלה ב-MKR. עדיאל נרצחה במסיבה ופשוט הלב, הלב שלנו שבור מזה. כי הייתה דמות מאוד מהממת ב-MKR מאוד אהבתי לראות אותה, הייתה חמודה בטירוף. נכון לא מאמין שאנחנו מדווחים על דבר כזה.

דור: ממש זה ממש ממש ממש נורא. עוד מקרה מאוד מצער. קאזם חליליה, מי שזוכר, יוצא האח הגדול העונה הקודמת, גם יצא וסיפר שבן דודו עווד דראושה היה נהג אמבולנס וגם נרצח בזמן שהוביל פצועים באותה שבת נוראית. זה פוגע בכולם והטרור לא מבחין בדת גזע ומין. מזעזע אנחנו משתתפים בצערכם. נורא.

אושרה: אדווה דדון שהיא ממש הכוכבת של כל שידורי הזוועות, אישה מדהימה. היא כתבת שנמצאת בשטח, היא הייתה לפי דעתי לפני כוחות הצבא ולפני כוחות הביטחון.

דור: נכון, הראשונים לחלץ.

אושרה: באמת היא הייתה היא הצטרפה לבחור שם שהוא ממש עזר בחילוץ של כל כך הרבה אנשים ופצועים מתוך המסיבה ואנשים שהתחבאו בשיחים. ומה שהסתבר זה שבזמן השידור הבן זוג של אדווה דדון, ידין גלמן, הוא נפצע במהלך ניסיון השתלטות של המחבלים על קיבוץ בארי או מה שהיום כבר ידוע כעת טבח בקיבוץ בארי. אדווה גילתה שהוא נפצע רק אחרי השידור והוא עכשיו נמצא בבית חולים והמצב שלו משתפר. אנחנו שולחים לו החלמה מהירה ואנחנו נושאים תפילות שהם יחזרו להיות הזוג הנוצץ של החדשות.

דור: קודם כל בהחלט אנחנו מחזיקים אצבעות ורק בריאות ובאמת אחד הרגעים הכי קורעי לב במבצע במלחמה הזו היה שאדווה אדון ירדה מהשידור ושנייה לפני שירדה משהשידור והודיעו לה את זה היא בישרה את זה, היא אמרה את זה בשידור. ראיתי את זה בשידור חי וזה היה מאוד מאוד קשה, אבל באמת במקרה שלהם אני שמח שלפחות הוא חי ואני מאמין שהוא יצא מזה ויהיה בסדר.

עכשיו סיפור, אנחנו מסיימים עם הנימה הטראגית שהיינו בה ואנחנו רוצים לעבור לקצת יותר פיקנטריה בימי מלחמה, אז כוכבת ה"פלייבוי" שאתם ודאי לא מכירים. [צוחק] וטוב שכך מיה חליפה, אחרי המלחמה וכל התמונות שיצאו התחילה להוציא סטורים שחוגגים את מעשי הרצח המזעזעים האלה של החמאס. ובעצם התחילה לכתוב כל מיני דברים, שיש פה אפרטהייד, שהוא מובס על ידי לוחמי חופש עם חולצות גוצ'י מזויפות, כל מיני באמת מלא דברים סופרלטיביים מטופשים לחלוטין. "פלייבוי" לא נשארו אדישים לכל הרפש שיצא לגברת חליפה מהפה והחליטו לפטר אותה מ"פלייבוי". אז בואו נשמח.

אושרה: מה אפשר להגיד על המטומטמת הזאת? מיה חליפה כוכבת פורנו. כאילו לכל דבר בעניין היא מטיפה על עידוד זרוע טרור. אני ממש מעוניין לראות אותה עושה טיול בעזה ולראות מה יקרה למיה חליפה במשטר שאותו היא תומכת ומעודדת לצלם לרוחב. היא ממש נתנה טיפים לצילום. אמרה משהו כמו 'מישהו יכול להגיד ללוחמי החופש בפלסטין להפוך את הטלפונים ולצלם לרוחב?' היא כתבה דברים ממש מטורפים. כן, "פלייבוי" לא נשארו אדישים לתמיכה הנוראית הזאת כלפי רצח של המונים והם פיטרו אותה לאלתר על זה. מיה חליפה, אנחנו מאוד מאחלים לך לגשת לסניף ביטוח לאומי הקרוב לביתך ולמות שם.

דור: אמן, זבל אחת!

אושרה: יא מגעילה…

דור: מגעילה.

אושרה: צבועה. עלק לוחמי חופש, בטח. מה זה, כמה לוחמי חופש ראיתם שיורים לילדים בראש ושורפים אותם חיים?

דור: ובאמת גם דברים הרבה יותר גרועים, שלא נדע.

אושרה: הרבה יותר גרועים. מיה חליפה אנחנו מאוד מאחלים לך לנסות לילה בקיבוץ בארי ולסיים בדיוק איך שמגיע לך.

דור: ממש. מה שנקרא, אנחנו ננצח אותך בסוף, יא זבל.

אושרה: מגעילה.

דור: ריב. למרות הימים האלה, אופירה אסייג מקפידה לבדוק את כל הפוסטים של מפורסמי הניכר ולהביע את דעתה עליהם. גל גדות, היא העלתה כל מיני סטוריז שיש בהם תמיכה מסוימת לישראל ופרסמה איזשהו סטורי שלדעתי הוא לא משהו נוראי. כתבה 'הרג פלסטינים חפים מפשע זה נורא. הרג ישראלים חפים מפשע זה נורא. אם אתם לא מרגישים את אותו דבר כלפי זה, אני חושבת שאתם צריכים לשאול את עצמכם למה'.

זה כאילו היא העלתה את זה באנגלית, זה כאילו לעולם של כאילו אם אתם רואים את הרצח הזה ואתם אומרים כזה 'אה בסדר כאילו הם עושים דברים וזה' אז תשאלו את עצמכם למה. אני מבין שזה לא נשמע הכי תקיף אבל זה כן מה שזה מנסה להגיד לאנשים בעיקר בניכר שלא ממש מבינים את הסיטואציה של קרה פה מעשה זוועה כאילו, אתם צריכים להוקיע אותו לא משנה מה דעתכם פוליטית. אופירה אסייג פחות חשבה ככה, נכון אושרה?

אושרה: תראי, אני מרגישה שהנרטיב כרגע במה שנקרא החברה הישראלית הוא שאם אתה לא ממש מביע תמיכה לא מסתייגת וללא שום סעיפים קטנים מתחבאים וכאלה בעם הישראלי, בעם הציוני וביהודים, אז אתה פשוט יעלו אותך על הגרדום. עדיף לך או לסתום או פשוט לדבר רק על ישראל. גל גדות, בשנייה שהיא העלתה את העניין של 'הרג פלסטינים חפים מפשע זה נורא' היא סיימה את הקריירה שלה מבחינת ישראלים. אני רוצה להגיד בתור מישהי שאחר כך הסתכלה, על אגב סליחה על הרעש יש פה בחוץ נראה לי משאית זבל בדיוק אוספת פה זבל.

דור: לא נראה לי ששומעים, הכל בסדר.

אושרה: יופי אני ממש שמחה. הנקודה היא שאני בתור מישהי שרואה את זה מהצד, כאילו לא חושבת שהסטורי כזה מטורף בנרטיב שהוא אומר, אבל היא ליטרלי גל גדות, עמוד עם 109 מיליון עוקבים פרסמה עד לעכשיו אני ראיתי אולי איזה 9 או 12 פוסטים. בסטורי פיד. אני עכשיו נכנסת לאינסטגרם שלה כדי לוודא. בוא נראה, [סופר 1-15] חמישה עשר פוסטים ועכשיו כל הסטורי שלה זה רק על נחטפים. יש חמישה עשר פוסטים של גל גדות בעמוד עם 109 מיליון עוקבים מהעולם. וואלה, אני חושבת שקצת עושים לה עוול כי אני לא ראיתי שום דבר.

אני לא ראיתי אף אחד כאילו אפילו מהפוליטיקאים ואנשים הכי הכי הכי פרו ישראלים בישראל, לא ראיתי אף אחד מעלה חמישה עשר פוסטים לחשבון שלו. אז לדעתי גל גדות עושה מעל ומעבר וחוטפת ביקורת לא בצדק.

דור: גם כאילו באמת אופירה, מן כתבה בסטורי שלה, אני לקחתי ציטוט אחד. כזה 'גל גדות עברת את הגבול, בואי לראות תינוקות ערופי ראשים'.

כאילו לא צריך גם לשרוף את האנשים בסך הכל הטובים שכאילו את יודעת אחרי שהיא כתבה לה את זה, אז גל כאילו גם ענתה לה בעברית והחליטה להפיץ כמו שאת אומרת את תמונות החטופים. היא כן נרתמה לזה ואני חושב שדווקא בימים כאלה שווה בשיח לפחות לנסות שיהיה יותר אדיב ונעים כי בעיקר שאנחנו לא אויבים. יש אויב מבחוץ וחבל לריב בתוכנו.

אושרה: הישראלים כל כך רגישים ברגע הזה. כאילו אם היה לך את הגמגום הקטן ביותר הם לא ישכחו לך את זה לנצח. גל גדות היא כרגע עקפה את הפרופיל של בר רפאלי בישראל. כאילו אנשים פשוט לא סובלים אותה ברמה כזאת, רק על החצי גמגום הזה. היא ממש נפלה בזה.

דור: למרות שבאמת מה שהיא אמרה הוא לא… היא לא התכוונה להגיד שהיא מזדהה עם הזה של הפלסטינים לדעתי. פשוט ניסתה להגיד 'אם אתם לא מבינים את הכאב הזה ואתם מזדהים רק עם כאב אחד, הבעיה אצלכם'.

אושרה: זה ניואנסים שישראלים פשוט לא מתעכבים עליו.

דור: נכון ואני מבין בימים אלה גם למה מן הסתם.

אושרה: ישראלים לא רוצים לראות המילה פלסטין בשום הסברה ישראלית.

דור: כן. נכון נכון.

אושרה: וזה הסיפור על גל גדות. אני חושבת שאנשים צריכים להוריד את הרגל מהגז. גל עושה מעל ומעבר 15 פוסטים, סטורי שלא נח לרגע. באמת, אין לנו שום גישה למספרים האלה בלעדיה. גל גדות 109 מיליון עוקבים, נכס הסברתי מעולה. אנשים צריכים ממש להוריד את הלחץ עליה כי זה לא הוגן.

דור: נכון מסכים איתך מאוד. טוב אנחנו נעבור לנושא הבא שלנו. הנושא הבא שלנו הוא גם חוסר טקט משווה בימים אלה. שאושרה שלחה לי את זה ברגע הראשון נפלה לי הלסת. אני אתן לה לתאר כי אני לא חושב שיש מישהי שתתאר את זה טוב כמוה.

אושרה: כן, אז אנחנו בעצם ראינו פרסומת של מותג הטיפוח של שלי גפני. שלי גפני היא מי שלא מכיר, דוגמנית עבר וגם הייתה בעלים של חברת האיפור "מאדינה מילאנו". אני לא בטוח שהחברה עדיין קיימת. ולא משנה, מותג טיפוח שנקרא 'פלא' או משהו כזה 'אופל'. והם יוצאים עם פרסום. עם פרסום לכבוד המלחמה. קוד הנחה לרגל המצב. והכותרת עם הפרצוף של שלי גפני המטופחת יש לומר הוא "ביחד ננצח וביחד נטפח".

דור: מסרבת להאמין.

אושרה: אנחנו לא מדברים על נגיד חודש אחרי זה אנחנו מדברים על ימים ספורים. אנשים עדיין סופרים גופות עדיין מזהים אנשים. אנשים בבית ספונים בגלל אזעקות של טילים והם ליטרלי מוציאים פרסום עם קוד הנחה "ביחד ננצח וביחד נטפח". אגב, בינינו, הקוד גם לא כזה גדול. זה היה 20%. אם כבר את מפרגנת בקוד, תפרגני בקוד.

דור: חבר הפוד ג'מסי כתב בקבוצה "האם הקוד הוא חרבות ברזל?" [צוחק] מה זה הדבר הזה!?!? וגם אם אתם רוצים לכעוס על מישהו, תכעסו עליה! כאילו זה הדבר החוסר טאקט. לא מה שגל גדות העלתה.

אושרה: אני גם לא מבינה כאילו יש משהו… לאנשים עדיין יש ביזנס במהלך כאילו המלחמה הזאת. עכשיו, זה בסדר שיש לך ביזנס, זה לא זמן לקמפיינים. כל הקמפיינים צריכים להיות מורדים בזה הרגע. בטח קמפיינים עם התייחסות למצב. זה הדברים שהכי צריך להימנע מהם. אבל נגיד בן אדם, אם בן אדם עכשיו נכנס לאתר של שלי גפני פלד, רוצה לרכוש לעצמו קרם מאיזו שהיא סיבה כזו או אחרת, אני לא רואה שום סיבה.

דור: [נקרע מצחוק]

אושרה: אז כאילו יכול להיות נחמד לאור המצב 20% הנחה גורף על כל האתר. את מבינה?

דור: נכון! בטח.

אושרה: לא צריך לפרסם את זה עם "ביחד נצח וביחד נטפח", כאילו לא צריך לדחוף לגרון של אנשים עכשיו דילים. נכון, זה רק יותר גרוע. הפלא היחיד שהחברה הזו בכלל קיימת, אין לי מושג למה שמישהו יקנה את המוצרים שלך. אובייסלי זה לא מוצרים שאני ממליצה.

דור: ואם כבר מוצרים לא מומלצים, אנחנו רוצים לדבר על כמה חברות שהחליטו להביע עמדה אנטי ישראלית במהלך כל המלחמה הזו. אז קודם כל אנחנו מתחילים עם מותג הטיפוח "לאש" שהוא מותג בריטי. הם תמיד היו כאילו פרו-פלסטינים, תמיד הצהירו את זה. גם לא נכנסים ולא מוכרים בישראל בגלל שהם פרו-פלסטינים. אבל באמת בימים כאלה להמשיך עם אותה אג'נדה בלי לראות אפילו קצת מהצד השני זה הגזמת ההגזמות.

אושרה: תראי, כל העניין הזה של פלסטינים וישראלים, באמת העולם הנאור והליברלי והשבע והלבן, מאוד מאוד אוהב לבקר את ההתנהגות של ישראל. ממש הייתי שמחה לראות את בירות העולם, את לונדון ואת פריז ואת ברלין ואת מדריד ואת רומא וכל שאר הערים הגדולות שיחטפו טילים ואני מתה לראות את התגובה שלהם.

דור: ממש.

אושרה: כי אנשים מאוד ממהרים להביע עמדה כשזה מגיע לישראל כי זה פשוט מאוד מאוד נוח. כל מיני איצטלות שקשורות לאתיקה ולמוסר ולעם ישראל כובשת את הפלסטינים אבל. כאילו בינינו, האנדרטון של כל הדבר הזה זה אנטישמיות לשמה.

דור: מסכים.

אושרה: ברגע שאתה מדבר עם אנשים. אין מה לעשות, אירופה מפוצצת במהגרים מוסלמים וזה לא שיש אופציה לשיחה פתוחה עם האנשים האלה. זה אנשים שהם לוקחים את הפייק ניוז שלהם ואת כל האג'נדות שלהם ממקומות שאנחנו, אין לנו שום גישה אליהם, אין לנו שום דרך לשנות את דעתם ויהיה מה שיהיה ואנחנו אף פעם לא נהיה אהובים עליהם.

דור: לא. נכון. בנוסף ל"סטארבאקס", "סטארבקס" רציתי להגיד אבל כבר,

אושרה: בנוסף ל"לאש", גם "סטארבקס", נכון יש להם איגוד עובדים מאוד חזק והם גם הביעו עמדה אנטי ישראלית.

דור: אבל אני סיימתי אתכם חמודים.

אושרה: אנחנו רואים את "הודה ביוטי" איזה חברת איפור, אגב ממש טובה. כן אבל הודה עצמה היא אישה ממוצא מוסלמי. לא מוצא, מרקע מוסלמי. אני לא בטוח לבנון, אני לא בטוח מאיפה. אולי כאילו אמירויות, אולי לבנון אבל היא אישה מוסלמית הודה.

דור: הבנתי.

אושרה: וזה לא מפתיע אותי שהיא עם עמדה אנטי ישראלית או פרו-פלסטינית. אז הודה גם.

דור: ומה זו החברה האחרונה שרלוטילברי? טילבורי?

אושרה: "שרלוטילברי" גם חברת איפור וגם היא מבוססת בבריטניה. "שרלוטילבורי" מאפרת על שיש לה מוצרי איפור מדהימים. באמת, זה מה שנקרא cutting edge ביוטי. זה חברה אולי אחת הטובות בעולם, אבל האווירה האווירה באופן כללי בבריטניה היא מאוד מאוד פרו-פלסטינית. מאוד. היא מאוד מאוד פרו-פלסטינית אז זה לא מפתיע אותי ש"שרלוטילברי" ממש לא מעניין אותה כאילו הסיטואציה בישראל כי מה אכפת ללקוחות ישראלים, זה לא שהיא מוכרת בישראל. אולי מוכרת, אין לי מושג אם כן, אבל אבל רוב הלקוחות שלה הם אנשי בריטניה ואנשי בריטניה הם פרו-פלסטינים. אז יש פה עניין של כספים.

דור: סתם אני אתן אנקדוטה מעניינת למי שמכיר את המותג הבשמים "ג'ו מלון". פורסם שהבן של המייסדת שלו הוא פרו-פלסטיני, שזה נכון, אבל שתדעו שהמותג נרכש כבר לפני הרבה מאוד שנים על ידי "אסתי לאודר". מן הסתם כולנו יודעים שזה אחת משלנו. המותג עצמו כבר לא קשור אליו הרבה מאוד שנים. אז סתם שתדעו שמזל שרכשנו מותג בריטי אחד כי אנחנו עדיין יכולים לקנות "ג'ו מלון". אני מאוד ממליצה, אחלה בשמים.

אושרה: ומפיצי ריח.

דור: נרות. כן יש להם ריחות ממש טובים. טוב אז, ביי ביי לחברות האלה ועוד חברה שקצת הביאה לנו עצבים השבוע, למרות שראיתי שאוריאן ספיבק גם העלתה עליהם סרטון אנחנו כמובן מדברים על חברת "שיאין". האתר הסיני של רכישות של תכלס בעיקר מוצרי אופנה ובגדים, אבל יש שם עוד כל מיני שטויות. אני לא ממליצה לקנות שם נקודה. כאילו זה גם ידוע שזה מקום תעשייה מנצלת מה שנקרא, גם את עובדיה, כל מיני אנשים סינים, כל מיני מתנגדי משטר שעובדים שם בשדות הכותנה. בקיצור, מקום לא סימפטי לקנות ממנו נקודה.

אבל גם בזווית הישראלית, גם התחילו למכור דגל פלסטין שזה כאילו בסדר אבל בטיימינג הזה בדיוק. וגם הפסיקו את המבצע בימי ראשון לרק לישראל כי יש משלוח חינם בגדול באתר הזה בימי ראשון והם הפסיקו אותו רק לישראל, לא יודעת למה. הייתה טענה שהם הפסיקו לעבוד עם משפיעניות ישראליות. כאילו הם אומרים שזה לא קשור שזה רק בגלל הטיימינג, אבל אני לא מאמינה ולא קונה את זה. בכל אופן לא ממליצה על "שיאין" ביי ביי.

אושרה: ביי "שיאין"! טוב אנחנו רואים כל מיני פליטות ברשת של כל מיני כוכבים ישראלים. קים אור אזולאי… קורע! היא כותבת תגובה שהלב שלה שבור והיא כותבת את התגובה הזאת על רילס שבו רואים את הפצועים מעזה, מחבלים. ולא על… 'יאללה אני מהר צריכה להיות פטריוטית כדי שלא יצאו עליי כמו שיוצאים על גל גדות אז אני אגיב על משהו'. על הרילס הלא נכון, על הצד הלא נכון.

דור: ואז כזה התנצלה וזה. כאילו אנשים כתבו לה בתגובות 'אבל קים אור, זה הצד השני. [צוחק] אז היא כזה קלטה את זה. כאילו מזעזע, אבל מצחיק בימים כאלה. צריך גם לצחוק.

אושרה: אנחנו צריכים להגיד תודה על האייטם הזה, נכון?

דור: נכון לשירלי, ממש תודה שהיא שלחה לי. היא שלחה לי כמה דברים ממש מצחיקים. זה אחד מהם, כל הכבוד לך, את נהדרת, את רוממת את מצב רוחנו גם פה.

אושרה: נכון. טוב עוד אייטם סופר סופר מוזר! הוא של לינור איך אומרים את שם המשפחה שלה?

דור: סביניק.

אושרה: סביניק. לינור סביניק שגם היא מהעונה הקודמת של "האח הגדול"

דור: הקודמת קודמת.

אושרה: הקודמת קודמת וואטאבר, נכון מ"האח הגדול VIP".

דור: נכון מאוד.

אושרה: זה נכון. אז לינור והבן זוג שלה, הם בעצם שיתפו פוסט או סטורי, שהם ישמחו לאמץ ילד שנשאר יתום בעקבות המצב.

דור: זה כאילו זה יפה אבל,

אושרה: אני קודם כל לא יודעת מה להגיד.

דור: גם אני.

אושרה: חיים, קודם חכי אני קמה, אני צריכה להתהלך פה בבית. אני רוצה להיות מאוד זהירה במילים שאני משתמשת בהם. אבל מה העניינים איתך לינור? כאילו ילדים שעכשיו יתומים מההורים שלהם, יש להם גם משפחות. יש סבים, יש סבתות, יש דודים, דודות, אחים, אחיות. כאילו לא…

דור: זה לא עובד ככה, מה את כותבת סטורי באינסטגרם?

אושרה: זה לא הזמן!

דור: כן, מוזרה קצת.

אושרה: זה לא הזמן! ילדים… לא יודעת מה להגיד על זה. כאילו חיים, תנוחי שנייה בצד. אם אתה רוצה לעשות את זה, תעשי את זה בשקט. מה זה פוסט באינסטגרם? לכי לשירותי הרווחה, תגידי 'אני מעוניינת לאמץ'.

דור: בדיוק!

אושרה: במידה ויגיע הרגע ותחליטי לאמץ ילד אז את יכולה לרשום בפוסט "אימצתי ילד", הצהרת כוונות הפומבית הזאת, מה זה אומר מה זה אומר. גם אני רוצה לאמץ ילד, אני גם רוצה להביא ילד. אני גם רוצה למצוא בעל. אני אדחף על זה עכשיו פוסט בזה? 'אם נשאר מישהו רווק מהטבח בדרום, אז אני אשמח שיפנה אליי כי אני אשמח להיות בזוגיות', כאילו סליחה על ההשוואה. אני כמובן מאוד מאוד צינית ואירונית. כאילו זה ממש…פלטפורמה מאוד מוזרה להביע תמיכה מהסוג הזה.

דור: נכון זה לא הזמן.

דור: אבל בסדר כאילו, אני מבין שכוונותייך טובות בימים אלה לינור סביניק, אז אנחנו סולחים.

אושרה: פעם ראשונה שאני בעד בן-אל תבורי, תגיד לנו למה.

דור: וואיייי נכון יופי של אייטם על בן-אל תבורי, אחרי שבאמת קיבלנו לא מעט נאצות ממשפחת חדיד, בלה, ג'יג'י, אנואר, אביהם, כולם. אז בן-אל תבורי התעצבן והעלה סטורי, ביקורת על הדברים שהם אמרו ונתן את מספרי הטלפון של כל בני המשפחה.

אושרה: [צוחק]

דור: הפלקס היפה של הסיפור הזה זה שלאחר איזה יום או יומיים הם פרסמו שם, אני לא זוכר את מי מהם, נראה לי ג'יג'י אבל לא בטוחה, שהם נאלצו להחליף מספרי טלפון כי הם קיבלו מלא איומים. [צוחק] מה זה בן-אל, הצלחת ממש!

אושרה: וואי אני חושבת שהוא הולך לחטוף מה זה תביעה על זה.

דור: יש מצב למרות שכאילו מה אסור לעשות את זה? אני לא יודעת, מעניין איזה סעיף, יכול להיות.

אושרה: לפרסם מספרי טלפון ולחשוף אנשים כאילו לפגיעה? כן אסור לעשות את זה.

דור: הפוד עדיין בעדך בן-אל. אנחנו מקווים שלא תחטוף תביעה.

אושרה: גם אם אני קוראת בין השורות, יכול להיות שהוא השתמש בקשרים שלו עם הבת זוג שלו שהיא הסטייליסטית של קים קרדשיאן. ויכול להיות שדרך זה יש להם קשר למשפחת חדיד.

דור: נכון, האמת.

אושרה: יכול להיות שהוא השתמש בחברה שלו כדי להשיג את הטלפונים האלה, לפרסם אותם. מה שיכול לסכן אותה.

דור: האמת שנכון. טוב אני לא יודע מבחינה חוקית ופלילית. אנחנו נעקוב ונביא את המשך המידע, אבל באמת בן-אל, עשית לנו חיוך בזמן הזה.

אושרה: בראבו!

דור: האמת שעוד עוד אייטם מעניין. אנחנו רוצים לדבר על טונה ורביד פלוטניק. שני אנשים שביום חול שאינו המבצע הזה, אנחנו טוענים שהם אותו אדם והם רצו כנראה להוכיח שהם לא אותו אדם וגם לעשות על הדרך טוב לתושבי הדרום. והם הופיעו באיכילוב נדמה לי, בבית חולים איכילוב ביחד. שקודם כל, כל הכבוד, זה יפה. ממש משמח לראות את האקטיביזם גם של אומני ישראל ויש המון! זה לא היחידים יש המון המון המון המון!

אושרה: נכון, אנחנו רואים כל מיני הופעות גם של שירי מימון והראל סקעת ועברי לידר ואיך קוראים לו, חנן? חנן בן ארי?

דור: חנן בן ארי ועדן חסון ומירי מסיקה, מלא.

אושרה: וגם איך קוראים לו? עומר אדם, מחלק חפיסות סיגריות בערמות.

דור: נכון.

אושרה: בראבו, בראבו להירתמות של הישראלים, למרות שמי שראה את הוידאו של מירי מסיקה שרה לפצועים.

[צוחקים]

מה זה לא מתאים כפרה. הבן אדם עכשיו כזה פצוע אחושילינג. בבית חולים והיא דופקת לו שם מאוולים וצרחות. כאילו אחותי, תורידי את הרגל מהגז, תני לבן אדם להירגע.

דור: כן, אפשר להתחיל בשירים השקטים. [צוחק]

אושרה: הוא בא מהתופת, הוא לא צריך לחזור לתופת.

דור: האמת שזה היה באמת מצחיק. אני מתה עליה, אבל היא פשוט נותנת את הנשמה. לא משנה אם היא ליד מיטת פצוע או מול קהל של 100 אלף איש. [צוחק]

אושרה: מירי מושלמת. באמת רמת פיפי בעיקרון. הוידאו מצחיק בטירוף, אבל החייל עצמו, אני חושב שזה חייל או אם זה אזרח סליחה, היה נראה מאוד, מאוד מתרגש מזה שמירי שמה. מירי, תודה על ההירתמות שלך, תודה שהלכת לשמח את החולים. אנחנו כמובן צוחקים ואנחנו מנסים להקליל את האווירה. שום דבר ממה שאנחנו אומרים הוא לא ברצינות.

דור: נכון. שום דבר ממה שאנחנו אומרים לא מצחיק והכל סאטירה שבא קצת לעשות לכם גם טוב בסופו של דבר.

דור: טוב ועוד אחד שנרתם ונסע לבסיסים בדרום והתחבק עם חיילים. אחד משלנו, טרנטינו. שתכלס כאילו החמאס גורם לסרטים שלו להיראות מאוד מציאותיים פתאום. עצוב להגיד את זה.

אושרה: וואו, מזעזע לחשוב על זה.

דור: זה נכון לצערנו.

אושרה: מזעזע, מזעזע.

דור: אבל באמת טרנטינו, כל הכבוד לך זה לא מובן מאליו.

אושרה: אבל האמת שטרנטינו כבר ממש הרבה זמן חי בישראל. אין ספק שהוא מרגיש חלק כאילו מישראל והוא חווה את מה שהעולם לא יכול לחוות.

דור: נכון נכון, יש לו את הפרספקטיבה שלנו. ובואו נעבור לקצת קצת קצת חדשות טובות. אז השחקן הנהדר תובל שפיר הציע נישואים לבן זוגו, תומר, שהיה בזמן הזה במילואים ותומר הסכים והם מאורסים וזה היה נורא נורא מרגש וכיפי ובשורה אחת לפחות טובה.

אושרה: אני אין לי מושג מי זה תובל שפיר ואז דוריס אומרת לי 'אושרה, שחקן ממש, ממש מוכר, גם העליתי פוסט בקבוצה שקיבל מלא מלא לייקים'. ואני כזה טוב אני אעשה גוגל. עשיתי גוגל. אני עדיין לא יודעת מי זה תובל שפיר! מה אני מפספסת?

דור: הוא שיחק בסדרות נוער. אני לא זוכר אם כאילו בהתחלה שלו. והיום משחק במלא דברים. כזה הוא די מוכר. אני מאוד מאוד אוהב אותו, האמת שחקן טוב. הוא ממש חמוד, הוא התחיל בגיל צעיר.

אושרה: אני בעיקרון כבר לא נוער 20 שנה.

דור: הוא גם יצא מהארון כזה ואת יודעת מישהו כזה שיוצא מהארון מסדרות נוער, זה היה מאוד בזמנו כאילו אימפקט וואלה שיהיה לו במזל טוב.

אושרה: מזל טוב!

דור: כן, מזל טוב לולות. הם מאוד יפים, מאוד מושכים, זוג מושך. וכדי לסיים לגרנד פינאלה [צוחק] הבאנו אייטם שהוא בין סימן שאלה לסימן קריאה. מי שלא מכיר את השיר "ממטרה עם מטרה" של מני ממטרה. השיר הזה נוגן למחבלים שהיו וביצעו את הטבחים הנוראים, החמאס ביום שבת לאחר שהם נכלאו ונכפתו. הושיבו אותם כנראה באיזושהי נקודה ושם השמיעו להם במשך 8 שעות ברצף את השיר "ממטרה עם מטרה" של מני ממטרה.

אושרה: אין נקמה מתוקה מזה.

דור: ממש.

אושרה: ממש משהו שלקוח משיטות העינוי של האינקוויזיציה הספרדית. זה חתכת עינוי.

דור: התגובה של מני ממטרה אייקונית! הוא אייקוני באמת! הוא כתב "אני רואה פה כולם כאן רק מטרות, אז קדימה צה"ל." [צוחק]

אושרה: וואו, וואו, וואו. כן, האמת שזה אייטם היסטרי. אם זה נכון, אני לא יודעת אם זה נכון.

דור: זהו, אני גם לא יודע אם זה נכון.

אושרה: זה נראה לי יותר וואקו מאשר מאקו.

דור: יש מצב, למרות שזה כאילו לא עלה בערוץ כזה שהוא כאילו מאקואי, אבל יש מצב שזה סתם מישהו עשה את זה. זה באמת נורא מצחיק וכאילו, אני גם נורא אוהב את התגובה של מני ממטרה וכאילו שהוא יודע גם לצחוק על עצמו. ותכלס זה שיר באמת מאוד קשה. אני אספר שפעם לאחיינית של בן זוג שלי הייתה בובה של מני ממטרה שהייתה עושה את השיר הזה בלופים וזה היה דבר לא פשוט ולא היינו כפותים. [צוחק]

אושרה: וואי, וואי.

דור: טוב נראה לי שצריך לסיים, לסגור גם!

[מעברון מוזיקלי]

דור: אבל אם חשבתם שנסיים פה ושהתקסקסנו מספיק, אז כנראה שאתן לא מכירות אותנו מספיק. כי הכנו לכם הפתעה. בעקבות, בדגש על המצב כל מפורסמי העולם נדרשים ורוצים להביע דעה למתרחש בישראל ולכן. קדימה אושרה…

אושרה: לפעמים עדיף שלא.

דור: נכון. הרבה פעמים עדיף שלא אפילו. אז הכנו לכם מצעד חגיגי שנקרא "עוכרת או תומכת?"

אושרה: עוכרות או תומכות?

דור: ואנחנו נעבור אחת, אחת ואנחנו נגלה את התשובה.

אושרה: go for it.

דור: להתחיל אושרה או שאת רוצה להתחיל?

אושרה: אני אתחיל כמובן. מי היא הדיווה האלמותית וגם היהודייה, הראשונה לשמה, הזמרת ברברה סטרייסנד. היא כמובן תומכת בישראל ואומרת 'אין שמץ של אנושיות במתקפה על ישראל' והיא גם צודקת ברברה סטרייסנד, אנחנו אוהבות אותך עוד מ"יינטל"!

דור: נכון מאוד אוהבות אותך ואת נהדרת ותודה על התמיכה. שנייה עוד זמרת! הזמרת או הזמרים.

אושרה: הזמרים, הזמרים.

דור: הזמרים!

אושרה: הם מזדהים כא-בינארים, הזמרים/זמרות דמי לובאטו תומכים/תומכות בישראל ומזדעזעים/מזדעזעות מהמעשים.

דור: אני מתה! כן, אז דמי לובאטו איתנו. תרתי משמע. [צוחק]

אושרה: כן היא גם, הם הן מתנגדים/ מתנגדות לרצח חפים מפשע בשני הצדדים.

דור: כל הכבוד לך… לכם דמי לובאטו.

אושרה: לכם, לכן.

דור: סתם אנחנו אוהבים אותך. באמת. טוב הבאה בתור! תנחשו לבד! דולה פיפ עוכרת ישראל דואה ליפה. מה היא הייתה לדעתכם? מה אתם חושבים?

אושרה: כמובן שהיא הייתה עוכרת והיא מגייסת תרומות עבור הפלסטינים. היא כן בטקסט היא כתבה כן אומרת משהו גם על הרצח חפים מפשע בישראל. כאילו צריך לציין שבמקביל לתמיכתה הבלתי מסתייגת של דואה ליפה וחברותיה בפלסטין בגלל שכמובן מי שלא זוכר דואה ליפה הייתה בת זוג של משפחת חדיד.

דור: של אנואר חדיד.

אושרה: של אנואר חדיד. אז כאילו כמובן שתמיד תהיה פרו-פלסטינית, אבל יש עוד לציין זה שהיא עדיין חלק מתעשייה שבאמת יש בה המון המון יהודים אז הם מאוד מאוד נזהרים לא להיות יותר מדי פרו-פלסטינים, אז הם תמיד מכניסים איזה משפט כזה לצאת ידי חובה כדי שלא יחרימו אותם היהודים של הוליווד ושל תעשיות המוזיקה.

דור: נכון. טוב נקסט. אושרה, את רוצה להקריא לנו?

אושרה: תמשיכי.

דור: יאללה האחת והיחידה איימי שומר, היא כמובן תומכת בנו בגדול! מעלה הרבה מאוד סרטונים של עצמה ושל אחרים שעושים הסברה ישראלית ומנסים להסביר את המצב. ובאמת מהדוברות היותר פרו ישראליות שראיתי בהוליווד.

אושרה: גם היא יהודייה, איימי שומר או שומר.

דור: שומר, איימי שומר.

אושרה: איימי בישבש.

דור: יואו נכון, תכלס. וכמובן אם כבר אנחנו מדברים, אז בוא נדבר על מנהיג רוסיה, פוטין. שלצערנו גם הוא נתפס בעכירת ישראל ומשווה בין צה"ל לנאצים, למעשים שהנאצים עשו.

אושרה: כן, אבל פה אנחנו מדברים על משהו שמגיע כמובן מאוד מימי המלחמה הקרה, פוטין. הוא מזוהה כמובן עם הציר שמתנגד למדיניות ארצות הברית וברגע שארצות הברית היא תומכת כה נלהבת של מדינת ישראל ומוקיעה את המעשים הנפשעים של החמאס, אז בנקודה הזאת בכלל לא משנה מה האמריקאים אומרים. תמיד אומרים תמיד הרוסים יגידו ההפך.

דור: וגם לדעתי קצת נקמה על מה שהיה עם אוקראינה שישראל כאילו הייתה יותר בצד של אוקראינה.

אושרה: נכון. טוב, אנחנו עכשיו נעבור למשפחת קרדשיאן. כריס ג'נר, קלואי קרדשיאן, הם תמכו בישראל כן, כאילו תמיד במסרים שם יש להם התייחסות לצד השני. קיילי תמכה ומחתה ונראה לי תמכה עוד פעם ומחתה עוד פעם. קים קרדשיאן גם הביעה תמיכה בישראל אבל גם בצד הפלסטיני. אבל בעיקרון, כל משפחת קרדשיאן אפשר להגיד שהמסרים שלהם היו יותר פרו ישראלים מאשר פרו פלסטינים.

דור: נכון.

אושרה: ככה אני קראתי את זה.

דור: גם אני הרגשתי שהם כאילו יותר פרו ישראלים, אבל הם כן כאילו כמו שאמרת קודם, הם יודעים שיש גם מאלה וגם אלה בתעשייה ומנסים כאילו לצאת יותר כאילו בסדר כזה עם כולם.

אושרה: כן, כן.

דור: עוד אחד ש-You're hot and You're cold, בן אדם שלא סגור על עצמו ומלא במסרים סותרים. הזמר ג'סטין ביבר שמעלה פוסטים בהתחלה. כאילו פוסטים שתומכים בישראל כאילו וכל פעם מוריד אותם ומשנה אותם ומעלה אחד אחר ומוריד ושם ומוריד. בסוף הוא נשאר עם איזה משהו של סולידריות כזה לשני הצדדים שגם היילי ביבר שיתפה.

אושרה: הוא העלה פוסט ואז מחק אותו כי הוא היה כזה, קיבל הרבה ביקורת. ואז הוא העלה פוסט כאילו משהו לישראל אבל ברקע של הפוסט שלו היה בכלל את עזה. הוא עשה כל מיני פשלות וג'סטין ביבר, עדיף שתשיר ותפסיק להיות סתום.

דור: לגמרי.

אושרה: אוקיי ג'יג'י חדיד, היא מעלה פוסט שמנסה לאזן. שזה הרבה מעבר למה שציפינו מהאנטישמית הזאת. היא אומרת שהלב שלה שבור בגלל המאבק של הפלסטינים בחייהם תחת הכיבוש וזו אחריות שהיא נושאת איתה יום יום. היא מרגישה גם אחריות על חבריה היהודים כפי שהיא הרגישה בעבר. יש פה עניין עם ג'יג'י. כאילו מי שממש ייכנס כאילו לדקויות, ישים לב שג'יג'י פשוט לגמרי מזדהה עם הנרטיב הפלסטיני והיא כל הזמן אומרת את המילה יהודים והיא לא אומרת את המילה ישראלים.

זה כי אין מה לעשות, האג'נדה פלסטינית היא מה-river to the sea. יש גם את ישראל וברגע שהיא תגיד את המילה ישראל היא בעצם תכיר בקיומה והיא לא רוצה לעשות את זה. תשימו לב הרבה פעמים בהצהרות השוטפות האלה שהם הרבה פעמים משתמשים במילה 'יהודים' כדי לא לצאת אנטישמים אבל לא מדברים על המילה 'ישראלים'.

דור: נכון ומצד שני פלסטיני. לא תגיד ערבים והיהודים היא אומרת 'היהודים והפלסטינים'. זה הסמנטיקה שלה, זה לא סתם.

אושרה: לא יהודים וערבים יהודים.

דור: בדיוק בדיוק יש לה סמנטיקה מסוימת אבל זה כן. אני ציפיתי מנהל גרוע יותר בגלל שהיא באמת, היו לה בעבר התבטאויות מזעזעות. ציפיתי שתהיה יותר גרועה, אבל הפעם היא הייתה די רגועה ומתונה ביחס לעצמה.

אושרה: לא היא. זה יותר בלה. היא תמיד ההצהרות תמיד יותר שטופות. בסופו של דבר היא הבלונדינית המטומטמת של המשפחה.

דור: [צוחק] נכון.

אושרה: בלה יותר אקטיביסטית, יותר מזדהה כאילו עם האנססטרי שלה. היא הרבה יותר מזדהה כפלסטינית וג'יג'י תמיד מצטרפת לבלה. ואין מה לעשות. כאילו אגב בלה היא שייכת יותר לתעשיית האופנה העילית. שם היא מדגמנת וג'יג'י היא יותר מסחרית.

דור: נכון.

אושרה: כשאתה נכנס לעולם היותר מסחרי, נגיד בנטפליקס היא מנחה יחד עם הבחור מ-Queer eye ואם זה כל מיני טקסים מאוד מאוד מסחריים וזה תעשיות שיש בהם הרבה יותר אנשים יהודים. שימו לב שבלה מרשה לעצמה והרבה יותר קיצונית במסרים שלה מאשר ג'יג'י.

דור: את צודקת. לא חשבתי על הניואנסים באמת, אבל זה נכון צודקת. טוב בוא נעבור לאחת משתי המפגרות האלה. לאחת מלכה, לאחת שאנחנו אוהבים, למלכת הפופ אסתר מדונה. שכמובן תומכת בישראל והיא כן כאילו גם הזדהתה עם הצד השני, אבל המסרים שלה היו יותר פרו ישראלים והיא דיברה על זה גם במופע שלה, ראיתי איזה משהו שעלה ברשת.

אושרה: קודם כל לא נעים לי להגיד. אם בזמן הזה התחבאתם מטילים, אני הייתי במופע של מדונה.

דור: לא רציתי להגיד את זה. [צוחק] אבל הנה אמרת. מבינות!?!?

אושרה: באמת אני לא חיפשתי ללכת למופע וזה. כשאני ברחתי מהטילים כי חטפתי התקף חרדה, הגעתי ללונדון וחבר אמר 'אושר, אני לוקח אותך היום להופעה של מדונה. יש לי כרטיסים בשבילך'. אני לא אגיד לא… מדונה.

דור: ברור שכן. סתם צחקתי, כן? ברור.

אושרה: זה היה ממש בסמוך לזה שהיא הביעה את העמדה פרו ישראלית וממש גם הייתי סקרנית לראות מה היא תעשה במופע והאם היא תדבר על ישראל ופלסטין. היא אכן דיברה על ישראל ופלסטין במופע. ובמופע היא אמרה כלום ושום דבר.

דור: כלום?

אושרה: היא אמרה my heart is breaking for Israel and Palestine וזהו. לא הביעה שום עמדה. טוב, יש לציין שהיא הופיעה בפני הבריטים והבריטים הם מאוד, מאוד פרו-פלסטינים. המופע עצמו היה מאוד דרדלה.

דור: וואלה.

אושרה: כאילו היה דברים סבבה, אבל אין מה לעשות אנחנו מדברים על אישה בת 65 שמאוד מתקשה בתנועה וביכולות שלה הבימתיות אבל היא אגדה בחייה. אז יש הרבה מוזיקה מאוד מאוד מוכרת ואהובה וכן יש שם קטע כמובן שתמיד מדונה מערבת אלמנטים של דת. בעיקר סביב הנצרות היא תמיד מאוד מאוד הולכת במקומות האלה וגם של מוות. הקטע שהיא אמרה בא לפני השיר die another day. זה בעצם שיר שיצא לסרט של ג'יימס בונד.

דור: כן אני מכירה את השיר אני לא בטוחה על איזה סרט את מדברת.

אושרה: זה כאילו של ג'יימס בונד, כן. מכירים את זה שכל פעם שיוצא סרט של ג'יימס בונד, אחד מהמפורסמים הענקים בעצם מוציא שיר. גם אדל עשתה את זה עם סקייפול.

דור: נכון.

אושרה: אז גם מדונה עשתה לפני אי אלו שנים ולשיר קוראים die another day זה היה קטע כזה שמאוד מדבר על על מוות ועל רצח. כן זה ואז היא דיברה על ישראל ופלסטין. היא אמרה כלום אבל היא גם הייתה נמצאת בסביבה מאוד מאוד פרו-פלסטינית וזה שבכלל אמרה את זה גם בצורה הזאת ולא פרו-פלסטיני זה גם משהו.

דור: נכון. טוב, נקסט. הזמרת סיירה, שגם היא תמכה תמיכה בישראל על הסטוריז בנושא. האמת שיש פה כמה שכזה אנחנו יכולים אולי לעבור עליהם כזה בשמי כזה במהירות. נדיה די צ'לו שעלתה הרבה פה בפוד לפרשות שונות שקשורות לישראל, כמובן תומכת בישראל בסטוריז רבים.

ולעומתה ג'ורג'ינה רודריגז, בת הזוג של רונאלדו.

אושרה: נכון נכון אז היא קודם כל תמכה בפלסטינים ואחר כך נכנסו בה מה שנקרא כניסה מאסיבית והיא קיבלה המון ביקורת והיא אחר כך העלתה תמונה כזה של שני הצדדים. אחד של ילד בטבח בישראל והשני של ילדה בהריסות בעזה. כן היא ניסתה להציל את עצמה אבל אובייסלי אנחנו מבינים איפה הלב שלה נמצא כי היא קודם כל תמכה בפלסטינים. הבא בתור שאנחנו הולכים לדבר עליו זה מישהו שדווקא מתחום העניין שלי. מארק רופאלו, הענק הירוק של מארוול, ההאלק. הוא מאשים את שני הצדדים בהתדרדרות הזאת בטוויטר שלו. אנחנו גם יכולים לדבר על המשפחה המלכותית הנסיך וויליאם וקייט מידלטון וגם הארי ומייגן. כל הזוגות לבית המלוכה הבריטי עומדים לצד ישראל.

דור: הזוגות שלמישהו אכפת מהם.

אושרה: נכון.

דור: ונמשיך הלאה. אנחנו נדבר על דה רוק, שחקן שתומך בישראל ונגעל ממעשי הטרור המזעזעים של חמאס. וכמובן אילון מאסק שתומך בישראל ומאפשר לכל נהגי טסלה לטעון בעמדות המהירות של טסלה בחינם בימי המלחמה.

אושרה: ואז הוא קיבל כזה תגובות מאנשים פרו-פלסטינים שהוא אמר שאמרו לו 'אבל אין חשמל בפלסטין'. כאילו זה באמת היה קצת תחושה כזאת שנכנסו בו קצת על התמיכה בישראל.

דור: אבל נראה לי שהוא מאוד, מאוד איתנו. כזה.

אושרה: ברור, חד משמעית. אנחנו אחד המדינות עם התמיכה במכירות בטסלה הכי גדולות בעולם.

דור: וואלה, לא ידעתי.

אושרה: כן כן יש פה. הרבה פעמים שאנחנו מדברים על העולם העסקי, אפילו אם אנחנו מדברים על מפורסמים שיש להם דעות שלהם, אנחנו צריכים להבין שלאנשים האלה יש המון המון חוזים והמון דברים שמפעילים את החשבון בנק שלהם והרבה פעמים זה מה שמכתיב את הנרטיב של הדעות הפוליטיות שלהם.

דור: זה נכון, כסף runs the world. ועוד שני גופים מאוד מאוד גדולים שמביעים תמיכה בישראל. קודם כל, "וולט דיסני" שהביעו תמיכה ותרמו שני מיליון דולר עבור אני לא זוכר בדיוק עבור מה.

אושרה: גופים שתומכים כאילו בשיקום בישראל. זה יכול להיות לפעמים מד"א וזה יכול להיות כל מיני קרנות כאלה ואחרות שנפתחות.

דור: נכון. וכמובן גם "קוקו שאנל" בעד ישראל ותורמים 4 מיליון דולר. גם "שאנל" וגם "וולט דיסני", בעיקר "שאנל" אני מניח, מתהפכת בקברה כרגע כי ידוע שהיא הייתה סוג של אנטישמית, אבל הנה כנראה שהמותג שלה כבר לא.

אושרה: כן. הזמר אשר שאגב, הוא הולך להיות מופע האמצע, נכון הוא מעלה פוסט תמיכה בישראל. נטלי פורטמן הישראלית שלנו, היא גם תומכת בישראל. האמת זה פעם נראה לי ראשונה כי בדרך כלל מאוד מאוד מאוד מאוד שמאל רדיקלית. היא מאוד מזדהה עם הצד השני אבל היא הפעם מעלה פוסט תמיכה בישראל.

דור: נכון שזה גם נחמד לראות וכנראה שבאמת המעשים כל כך נוראים, אין לה ברירה.

אושרה: זוכת האוסקר נטלי פורטמן.

דור: נכון.

אושרה: מדברת עברית.

דור: ובנוסף, בניגוד אליה, הזמרת השוודית זארה לארסון צילמה תמונה שלה לסטורי והיא מדברת שם על השוואה בין מה שישראל עושה למעשים שרוסיה עשתה נגד אוקראינה. שזה מאוד יעל השוודית. סורי, שוודים הם תמיד כאלה.

אושרה: איזה סתומים. אנשים פשוט סתומים. FREE PALESTINE, חמודים ברגע שפלסטין תהיה FREE, אתם לא מבינים בכלל מה ישתחרר לעולם! מה הם חושבים כאילו? מתה לראות את זארה לארסון עושה סיור בעזה ורוצה לראות מאיזה בניין זורקים אותה.

דור: ממש. ולעומתה, דווקא זמרת שתומכת בישראל, הזמרת פינק תומכת ומוציאה סטוריז תמיכה בישראל. מאוד פרו ישראלים וגם במופע שלה היא עלתה עם דגלים כחול לבן במופע האחרון שהיא עלתה אליו. זה מאוד מרגש.

אושרה: מדהים, מדהים.

דור: רצינו לסיים במישהי קרובה לליבנו שלי ושל אושרה, ידעתי ששתינו אוהבות אותה. אני לא יודעת אם אתן גם אוהבות אותה כמונו. האחת והיחידה, אושרה, אני נותנת לך את הכבוד.

אושרה: קייל ריצ'רד, קייל ריצ'רד מעקרות בית אמיתיות של בוורלי הילס. היא מוציאה פוסט תמיכה בישראל ואנחנו מאוד מאוד אוהבות אותך על זה. אגב יש אנחנו לא יכולים להיות מאוד מאוד מופתעות כי מי שלא יודע, בעלה או מה שבעצם אנחנו חושבים שהוא עדיין בעלה, הוא יהודי.

דור: נכון. בהחלט יש לה קשר פה לאזור ולמקום ואנחנו מאוד שמחות לקבל את תמיכתך קייל ריצ'רד ואנחנו אוהבות אותך. אוהבות את כל מי שתמך בנו ותודה. ומי שלא…

אושרה: כמובן שיש עוד הרבה הרבה מפורסמים שיכול להיות שפספסנו, אבל באמת היה בליל של אינפורמציה בשבוע האחרון.

דור: וגם היו כאלה שהורדנו כי אנחנו לא רוצים לעשות לכם פרק של שעתיים על רק מפורסמים שתמכו או לא תמכו.

אושרה: עוכרות או לא עוכרות. עוכרות או תומכות.

דור: טוב זו הייתה הרשימה, זה היה המצעד. אני חייבת להודות שזה היה השעה הראשונה שהרגשתי באמת נורמלי מאז שכל זה קרה כי באמת הכל כל כך השתבש והכל כך נורא. אז גם בשבילי זה היה אסקפיזם לכל המצב הזה, אז תודה, תודה אושרה.

אושרה: תודה לך. תודה שהייתם איתנו והאזנתם לנו. אנחנו לא נכריח אתכם לדרג אותנו.

דור: נכון. היום לא.

אושרה: נכריח אתכם לכתוב לנו תגובות ולהרים לנו. אנחנו לא נשכנע אותכם להתקשר לחבר ולהגיד לו 'היי תקשיב להם נהדרים'. אנחנו גם לא נגיד לכם לעקוב אחרינו באינסטגרם. אנחנו גם לא נגיד לכם להצטרף לקבוצה שלנו בפייסבוק "לא אמיתי!".

אתם חופשיים השבוע מכל הדיבורים שלנו על קידום.

דור: נכון חופשיים, יו אושרה את גאונה! וכמובן שאנחנו כן רוצות להגיד לכם שתשמרו על עצמכם ותדעו שאנחנו פה ואתם תמיד יכולים לכתוב לנו ב-DM ברגעי מצוקה קשים וכמובן שאנחנו מקוות ומאמינות שאנחנו ננצח ונצא מזה ורק ביחד אנחנו ננצח את העניין הזה.אז תעשו את המקסימום לשמור על עצמכם.

אושרה: וכל אחד מהמאזינים שלנו, אנחנו כל כך מקווים שאתם בטוחים ונמצאים באזור שיש לכם בו תמיכה גם נפשית וגם פיזית וגם מחסה. ואם חס וחלילה, חס ושלום מהמשפחות שלכם או מישהו שאתה מכירים בקרבה גדולה נעדר נחטף או נפצע, אנחנו רוצים למסור לכם את אהבתנו הרבה ואת תמיכתנו הבלתי מסויגת. אל אל ישראל מי שיתעסק איתנו ימות.

דור: באמת.

אושרה: יאללה,

דור: יאללה.

אושרה: שפשוט יהיה פה בטוח ושנחזור לחיים הרגילים כמה שיותר מהר.

דור: אמן. אמן. אמן. טוב יפות שלנו, תודה שהייתן עימנו. קסקסניות!

אושרה: אז בייייייייייייייייייייי.

 

לעוד פרקים של הפודקאסט לחצו על שם הפודקאסט למטה

45 views0 comments

Comments


bottom of page